Wakacje za nami, a problemy skórne pozostały.

My Polacy uwielbiamy się opalać i niestety też przesadzać z ekspozycją na słońce, czego efektem są nie tylko poparzenia i ból, ale także najróżniejsze zmiany czy plamy. Dlaczego jesienią podejmujemy temat problemów skórny po opalaniu? Przede wszystkim dlatego, że właśnie teraz nie ma już śladu po opaleniźnie i z powodzeniem możemy przystąpić do szczegółowego oglądania całej swojej skóry.

Nadmierne opalanie się  może spowodować nie tylko przejściowe problemy ze skórą w postaci poparzeń, ale również zmiany, z którymi samodzielnie nie będziemy w stanie sobie poradzić, dlatego zaraz po stwierdzeniu, że coś jest nie tak należy niezwłocznie skorzystać z pomocy lekarza dermatologa.

Jesień to bardzo dobry czas, aby „pooglądać” siebie i to dokładnie, a jeśli zajdzie taka potrzeba to z pomocą lekarza zabrać się za leczenie farmakologiczne bądź zaplanować zabieg chirurgiczny. Pożegnanie z opalenizną może odkryć wiele niepokojących “punkcików”, które konieczne trzeba wyjaśnić.

O tym, co powinno nas zaniepokoić znajdziemy w poradach zawartych w serwisie EKOGROUP w artykule „Porady dermatologiczne szczególnie ważne po wakacjach”, i warto szczególnie zwrócić uwagę na zwrot „po wakacjach”, gdyż jeśli już teraz zaczniemy leczyć zmiany, to z powodzeniem skóra zdąży nam się zregenerować do kolejnego sezonu wakacyjnego. Nie oznacza to jednak, że w wakacje 2014 będziemy mogli znowu bez umiaru korzystać ze słońca – nic bardziej mylnego. Ktoś, kto już raz „zapracował” sobie na problemy skórne po nadmiernej ekspozycji na słońce powinien z dużą ostrożnością podchodzić do tematu opalania.

M-S-M

 

Grafika: www.sxc.hu

No posts found