Wakacje w Niemczech i alternatywny sposób podróży

Jadąc na zasłużony urlop – niezależnie od tego, czy będzie on gdzieś w górskich ostępach Tatr, czy wśród morskich fal Bałtyku. Wielu turystów przyznaje wprost, że rezygnuje z wielu wyjazdów z powodu złego skomunikowania swojego miejsca zamieszkania z punktem docelowym. Nie inaczej jest w przypadku wakacyjnego wyjazdu do Niemiec, które choć leżą blisko, to dotarcie do nich może stanowić nie lada problem. W takich sytuacjach warto poszukać firm, które organizują przewóz osób do tego kraju, oferując nie tylko atrakcyjne ceny, ale i alternatywne trasy przejazdu, biegnące również przez mniej znane regiony.


Dlaczego właśnie Niemcy?

Za spędzeniem wakacji właśnie u naszych zachodnich sąsiadów może przemawiać wiele czynników. Przede wszystkim jednak Niemcy wybierane są ze względu na bezpośrednią bliskość i doskonałe skomunikowanie z polskimi miastami – możemy tam lecieć samolotem, pojechać pociągiem, wybrać się w podróż własnym samochodem lub, jak wspomniano wyżej, wykupić bilet na busy do Niemiec. Ta ostatnia opcja korzystna jest ze względów finansowych i praktycznych – nie tylko zapłacimy za bilet mniej, ale i nie musimy się martwić o planowanie podróży czy brak odpoczynku podczas jazdy.

Innym atutem niemieckich wakacji jest obszerna baza turystyczna tego kraju, która kumuluje się w głównych miastach – Berlinie, Bremie, Hamburgu, ale też w Monachium, Lubece, Poczdamie, Frankfurcie czy Norymberdze. Korzystając z opcji podróży busami można dotrzeć bez najmniejszego problemu do każdego z tych miast, spędzić w nich przyjemny urlop i tak samo wrócić do Polski. Wyjazdy do Niemiec są popularne zresztą nie tylko w kontekście wakacyjnych urlopów; bardzo często Polacy jeżdżą tam na długie weekendy albo nawet na jeden dzień (np. do leżącego blisko granicy Berlina).

Bez presji i bez pośpiechu

Niemcy najlepiej zwiedza się w formie wycieczki objazdowej – własnym samochodem lub korzystając z ofert biur podróży. Aby zminimalizować koszta, można wybrać się tam samemu i dopiero na miejscu opłacić wycieczkę, unikając w ten sposób często bardzo zawyżonych przez biura cen przejazdu z i do Niemiec. Korzystając z oferty prywatnych przewoźników, którzy organizują transporty busami, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych; przy wyjeździe czteroosobowej rodziny te oszczędności sięgają już kilkuset złotych! Dodatkowo pozbywamy się wszelkiej presji: nie martwimy się o to, czy jedziemy dobrą trasą, czy w czasie podróży nie zaczniemy być zmęczeni i śpiący, czy dojedziemy na czas i czy na pewno znamy wszystkie niemieckie przepisy ruchu drogowego. Wszystko możemy oddać w ręce przewoźnika i zacząć się cieszyć zbliżającymi się wakacjami.

Chcesz dowiedzieć się więcej o transporcie osób do Niemiec w czasie wakacji? Zajrzyj na stronę przewoźnika Beata Bus po więcej informacji.

No posts found