Wakacje na Cyprze – wynajmij samochód!

Cypr to coraz popularniejszy kierunek wakacyjny! Ta wyspa na Morzu Śródziemnym zachwyca widokami i zabytkami. Czy warto się tam wybrać? Oczywiście!

Mieszkańcy i kultura

Cypr znany jest przede wszystkim z różnorodności, ale mentalnie przypomina w dużym stopniu Grecję. Leniwy styl życia, spokój i doskonała zabawa – to z pewnością cechy wspólne dla Grecji i dla Cypru. Nic dziwnego, w końcu Grecy są największą społecznością na wyspie.


Kultura tego miejsca jest doskonała na letni wypoczynek. Wyspa w dużej części utrzymuje się tylko z turystów, więc traktują oni ich bardzo poważnie, starając się zapewnić masę atrakcji. Na Cyprze można nurkować, bawić się nocą w świetnych lokalach na światowym poziomie, spędzać długie godziny na plaży i przede wszystkim – zwiedzać! A jego co tam zobaczyć.

Zabytki

Cypr obfituje w ciekawe zabytki, które warto zobaczyć. Wyspa jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym, przyciąga w dużym stopniu osoby, które chcą tam po prostu postawić na słodkie leniuchowanie. Ale nawet wtedy, kiedy nie planujesz aktywnego wypoczynku, to na pewno natkniesz się na masę ciekawych cypryjskich atrakcji.

Będąc na Cyprze, warto zobaczyć takie zabytki, jak chociażby te w okolicach Famagusty. Znaleźć tam można ruiny miasta Salamina, a także stare fortyfikacje i zabytki architektoniczne. W okolicach Kyrenii, na północy kraju, popularnymi miejscami są górskie zamki St. Hilarion oraz zamek Kantara. Z kolei najpopularniejszym miejscem na południu jest miasto Larnaka. Zostało ono założone w XIII w. p.n.e., oferuje więc naprawdę wiele ciekawych zabytków architektonicznych, które warto zwiedzić. Jeśli pasjonujesz się historią, to na pewno zakochasz się w licznych ruinach starożytnych miast – w takim wypadku musisz zobaczyć miasta Pafos, Amathus czy też Kurion.

Wynajęcie samochodu na Cyprze

Transport publiczny na Cyprze istnieje, ale nie jest on wyjątkowo rozwinięty. Poza sezonem turystycznym może być problem ze znalezieniem autobusu do różnych zabytków. Wynajem aut na Cyprze wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Dzięki temu można swobodnie podróżować w dowolne miejsca i nie trzeba być ograniczonym przez godziny odjazdów autobusów.

Samochód wynająć można w dużych miastach, albo też bezpośrednio na lotnisku, po przybyciu na miejsce. Do wynajęcia potrzebny jest dowód tożsamości, a także polskie prawo jazdy. Jest ono na Cyprze honorowane. Opłaty za wynajem samochodu nie są duże, a na pewno wygoda tego rozwiązania jest argumentem przemawiającym na jego korzyść. Na wynajem zazwyczaj decydują się rodziny z dziećmi, ale też grupy przyjaciół.


artykuł sponsorowany
No posts found