Wakacje 2012: więcej wyjazdów za pośrednictwem zakupów grupowych

Rośnie liczba Polaków korzystających z ofert turystycznych za pośrednictwem serwisów zakupów grupowych, jak wynika z danych Citeam.pl. Tego lata sprzedano niemal trzykrotnie więcej kuponów niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zwiększeniu uległa również kwota transakcji  – użytkownicy wydali na zakup oferty średnio 20 proc. więcej.

Lipiec to bezapelacyjnie najlepszy miesiąc dla kategorii Podróże na serwisach zakupów grupowych. – Już w ubiegłym roku zanotowaliśmy w tym okresie znaczący wzrost sprzedaży ofert wakacyjnych, czyli noclegów, wycieczek czy turnusów pobytowych. Także w tym roku najwięcej użytkowników właśnie w lipcu skorzystało z turystycznych ofert na naszym serwisie – mówi Marta Krauze, dyrektor Citeam.pl.

W tym roku można zaobserwować znaczący wzrost osób, które kupowały w kategorii Podróże na serwisie. – Porównując lato 2012 do analogicznego okresu w ubiegłym roku, liczba sprzedanych ofert turystycznych wzrosła aż o 180 proc. – wyjaśnia Marta Krauze z Citeam.pl.

Wzrost wydatków na oferty turystyczne z zakupów grupowych

Tego lata kupującym na zakupach grupowych najbardziej przypadły do gustu wyjazdy w tereny górskie, które stanowiły niemal 40 proc. sprzedanych kuponów. Nieco niżej w rankingu popularnych destynacji uplasował się wypoczynek nad morzem, gdzie swój urlop spędzili nabywcy co czwartej oferty na Citeam.pl. Co ciekawe, Polacy w ten sposób organizowali swój wypoczynek nie tylko poza miastem – co ósmy sprzedany kupon w kategorii Podróże dotyczył lokalizacji miejskich, np. noclegów w Krakowie, Trójmieście czy Wrocławiu.

W okresie wakacyjnym użytkownicy zakupów grupowych przeznaczyli również nieco więcej funduszy na zakup ofert turystycznych. – Średnia kwota kuponu nabywanego w tej kategorii wzrosła o ok. 95 zł w porównaniu do ubiegłorocznych wakacji. Tego lata użytkownicy nabywali oferty turystyczne średnio za kwotę ponad 471 zł – wyjaśnia Marta Krauze z Citeam.pl. Ogółem co ósmy kupon sprzedawany na serwisie pochodzi z kategorii Podróże.

Hity sprzedażowe – najpopularniejsze oferty turystyczne

W trendy związane z najpopularniejszymi destynacjami wyjazdów wpisują się również hity sprzedażowe tegorocznych wakacji. Na podium znalazły się wyłącznie oferty z woj. małopolskiego, w tym aż dwie z Zakopanego – nocleg ze śniadaniem w hostelu (ponad 460 nabywców) oraz trzydniowy pobyt w hotelowym apartamencie dla dwojga (ponad 420 sprzedanych ofert). Na pierwszym miejscu  uplasowała się jednak oferta z pobytem w średniowiecznej warowni i parku miniatur w Inwałdzie wraz z noclegiem dla dwóch osób. Oferta znalazła ponad 530 nabywców.

Dotychczas w pierwszej dziesiątce topowych ofert w kategorii Podróże na serwisie Citeam.pl znalazły się również m.in. takie propozycje: 270 zł za 3 dni ze śniadaniem dla dwojga w hotelu*** w Łebie (401 sprzedanych), 79 zł za 3 dni z wyżywieniem w Karpaczu (383 sprzedanych), 450 zł za weekend ze śniadaniami i SPA dla dwojga w hotelu***** w Gdańsku (363 sprzedanych), 149 zł za 3 dni dla dwojga w beskidzkim Ustroniu (354 sprzedanych) czy 240 zł za 3 dni dla dwóch osób z wyżywieniem w Jastrzębiej Górze. Powyższe oferty znajdowały jednorazowo od 300 do 500 nabywców.

Obecnie na serwisie znajduje się niemal 100 aktualnych ofert turystycznych. Propozycje wyjazdów można segregować pod względem poszczególnych kryteriów, jak: morze, góry, zagranica, poza miastem czy miasto.

Citeam.pl to jeden z czołowych serwisów zakupów grupowych w Polsce.  Portal należący do Grupy Allegro powstał w lutym 2011 roku, a obecnie notuje ok. 1,8 mln użytkowników miesięcznie (najnowsze badania Megapanel/ dane za lipiec 2012). Citeam.pl jest jednym z najaktywniejszych serwisów w Polsce pod względem innowacyjnych rozwiązań wdrażanych w obszarze mobilnych zakupów. Użytkownikom udostępniono m.in. stronę lekką serwisu, aplikacje mobilne czy geolokalizację ofert za pośrednictwem smartfonów (Kup Blisko). Obecnie Citeam.pl dociera do użytkowników z ofertami usługodawców lokalnych z kilkunastu największych miast oraz w ramach kategorii dostępnych dla ogólnopolskiego odbiorcy – m.in. Podróże czy Okazje Allegro.

 

PR

Miejsca i hotele na wyjazdy integracyjne
Wybór odpowiedniego miejsca na wyjazd integracyjny jest kluczowym elementem, który może znacząco wpłynąć...
Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...