W wakacje pomyśl o podszlifowaniu języka

Okres wakacji to czas to nie tylko zasłużonego wypoczynku. To również świetna okazja do kreatywnego spędzenia wolnych chwil, a jedną z propozycji jest z pewnością nauka języka obcego. Jak w takim razie połączyć przyjemne z pożytecznym?

Nauka, w tym także nauka języków obcych, nie zawsze musi oznaczać wielogodzinnego zakuwania nad stertą książek, nerwowego przygotowywania się do egzaminów, a w konsekwencji niepotrzebnego stresu. W wakacje nie ciąży na nas presja zbliżających się sprawdzianów, dzięki czemu ze zrelaksowanym i chłonnym do wiedzy umysłem, jesteśmy w stanie przyswoić więcej materiału niż mogłoby się nam wydawać.

Mobilizacja i konsekwencja

Sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu pod kątem nauki języka w wakacje może być wiele. Przede wszystkim, najważniejsza jest mobilizacja i racjonalne planowanie, które można swoiście określić „mierzeniem siły na zamiary”. Nauka w czasie wakacyjnej przerwy ma być dla nas przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem, do którego sami siebie się zmuszamy.

Na rynku wydawniczym jest obecnie mnóstwo pozycji, zarówno książkowych jak i multimedialnych, dzięki którym samemu skutecznie można powtórzyć reguły gramatyczne, bądź przyswoić nowe. Korzystanie z fiszek jest z kolei prawdopodobnie najefektywniejszym sposobem na poszerzanie zasobu słownictwa. Zakładając, że każdego dnia nauczymy się 10 nowych słówek, co nie jest specjalnie wygórowaną liczbą, po dwóch miesiącach wakacji zasób naszego językowego słownictwa poszerzy się o 600 wyrażeń, które w znacznym stopniu mogą nam ułatwić komunikację w codziennych sytuacjach. Oprócz mobilizacji, potrzebna jest jednak również konsekwencja.

Kursy i obozy językowe

Szeroki wachlarz możliwości na okres wakacyjny proponują szkoły językowe, które w swojej ofercie stawiają na kursy intensywne – takie, dzięki którym uczeń przez miesiąc bądź dwa poprawi swoją znajomość angielskiego, a w szczególności będzie przełamywał barierę w mówieniu.

„Motywacją naszych kursantów do podjęcia wakacyjnej nauki jest lepsza przyszłość. Maturzyści mając solidny fundament w postaci wyniesionej z kursów wiedzy, będą czuli się pewniej przed najważniejszym egzaminem w ich życiu. Podobnie jest w przypadku studentów planujących zdawać egzaminy językowe, czy pracowników firm, przed którymi zwiększy się szansa na awans zawodowy i podwyżkę” – mówi Piotr Witkowski z warszawskiej szkoły językowej EnglishForYou.

Bardzo ciekawą propozycją wydają się zagraniczne obozy językowe, podczas których możemy
w bardziej naturalny sposób oswoić się z poznawanym językiem. Szkoły językowe oferujące takie kursy stawiają nie tylko na naukę w klasach – trwa ona także później, w dodatku w sposób aktywny
i możliwie atrakcyjny. I tak, jadąc do Grecji możemy nauczyć się surfowania, do Hiszpanii tańczyć tango, do Portugalii capoeirę, z kolei ze Włoszech poznamy tajniki tamtejszej kuchni. Przy okazji poszerzamy swoje horyzonty zwiedzając tamtejsze zabytki i poznając historię danego kraju.

Niektóre szkoły językowe oferują wyjazdy do krajów, w których przyswajany język jest powszechnie używany, a więc angielskiego nauczymy się w USA, Kanadzie czy na Malcie, hiszpańskiego w Meksyku czy na Kubie, a francuskiego w Maroko czy we Francji. Ponadto oferta jest podzielona na grupy
w poszczególnym wieku, tak aby rówieśnicy swobodnie czuli się w swoim gronie. Szkoły wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kursantów i dopasowują ofertę do ich preferencji. Taki wyjazd nie może być w końcu kojarzony jedynie z nauką, ale również z odpoczynkiem. Wylegiwania się na plaży
z pewnością nie zabraknie…

EnglishForYou to warszawska szkoła językowa, która już od ponad 12 lat z powodzeniem uczy  angielskiego. Szkoła prowadzi zajęcia w oparciu o system dualny, metodę nastawioną na komunikację i przełamywanie barier w mówieniu. Słuchacze w każdej grupie rozwijają swoje umiejętności pod okiem 2 lektorów: polskiego oraz native speaker’a. Oferta EnglishForYou jest skierowana nie tylko do osób prywatnych, ale także do firm oraz instytucji.  

 

PR

Szkolenia turystyczne, hotelarskie, gastronomiczne
Przed nami sezon wakacyjny 2009. Mimo że jeszcze dwa miesiące dzielą nas od kalendarzowego lata, to dla...
W ferie najważniejszy jest odpoczynek dziecka
Już od przyszłego tygodnia rozpoczynają się ferie w kilku województwach(19.01.2009) w naszym kraju, czy...