W poszukiwaniu siebie – Marek Kamiński o swoim życiu

Marek Kamiński, podróżnik, polarnik i filozof w nowej książce opisuje swoje życie. Wspomina dzieciństwo, które było wychodzeniem poza oswojony świat i poszukiwaniem czegoś, co znajduje się poza horyzontem. Opisuje proporcje, które pozwalają mu zarówno żyć „tu i teraz”, jak i marzyć, odkrywać siebie oraz osiągać wyznaczone cele. Książka „Moje życie polarnika” ukazała się 6 maja br. nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Słynny globtroter powraca z nową książką, w której przedstawia swoje życie oraz refleksje i przemyślenia na jego temat. W książce „Moje życie polarnika” Marek Kamiński opisuje znaczące doświadczenia i trudne chwile, z których wyciąga wnioski, by budować swoją dalszą drogę. Wspomina, jak radził sobie z różnymi problemami, m.in. jak nie potrafił odnaleźć miłości w swoim dzieciństwie i zdecydował, że będzie szukał tej miłości w samym sobie. Dzięki temu łatwiej było mu obierać nowe cele i je realizować. To pomogło mu we wzmocnieniu wiary w to, co robi i potem przyczyniło się do zdobycia biegunów. 

Marek Kamiński opowiada, jak w zdobywaniu biegunów potrzebna jest siła nie tylko fizyczna, ale też psychiczna. Zdradza czytelnikom, że człowiek powinien wyruszać w podróż nie po to, by odkryć świat, ale by w świecie odnajdywać samego siebie. Okazuje się, że nie tylko sukcesy budują wartość człowieka, ale również porażki, z których można wyciągać wnioski na przyszłość. Autor opowiada o dziecięcych przygodach, o studiach, które nauczyły go zadawania pytań, treningach przed pierwszymi dalekimi podróżami oraz o swoim ślubie, zaraz po którym wyruszył zdobyć biegun wraz z niepełnosprawnym Jankiem Melą. To właśnie ta wyprawa udowadnia, że wola życia pozwala realizować wszystkie marzenia, wbrew ograniczeniom i przeszkodom. Wszystko to zilustrowane jest zdjęciami z prywatnego archiwum. Marek Kamiński prezentuje również czytelnikom autorską Metodę Biegun, która w 10 krokach pozwala osiągnąć własny cel i równocześnie przejść wewnętrzną przemianę, która może uczynić silniejszym.

Pasje można realizować wszędzie, ważne, by robić to, w co się wierzy, nie to, czego oczekują od nas inni, co próbuje wymusić na nas otoczenie. Życie do niczego nas nie zmusza, to my nadajemy mu znaczenie. – pisze Marek Kamiński w swojej książce.

O autorze:

Marek Kamiński – polarnik, podróżnik, filozof. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestnik wypraw w różne zakątki świata, m.in. na Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i Atlantyk. Zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi statuetkę Chopina „Za Sławienie Polski i Polskości”, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Wałęsę. Uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w dziale „Ludzkie Możliwości”. Ma w swoim dorobku dziesięć książek. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się tytuły: „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”, „Alfabet”, „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” (książka i audiobook),  oraz audiobook „Dotykanie świata”.

Dane wydawnicze:

Autor: Marek Kamiński, tytuł: „Moje życie polarnika”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-707-4, cena: 39,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron 250, oprawa twarda, data premiery: 6 maja 2015 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce. 

 

Poznaję. Zabytki Polski. Atlas dla ciekawych
Książki wchodzące w skład serii POZNAJĘ zostały stworzone z myślą o uczniach szkoły podstawowej. To znakomite,...