W najbliższy weekend zmienia się rozkład jazdy na kolei

W noc z 10 na 11 grudnia w całej Europie zmienia się rozkład jazdy pociągów. Nowy rozkład będzie obowiązywał do ósmego grudnia 2012 roku. PKP Intercity – jeden z przewoźników pasażerskich w Polsce, zaproponuje swoim pasażerom kilka nowości. Szczególną uwagę na rozkład jazdy powinny zwrócić osoby udające się w podróż pociągiem w dniach 10 i 11 grudnia, część pociągów kursować będzie wg zmienionego rozkładu.

Przygotowując rozkład jazdy PKP Intercity uwzględniło prowadzone na sieci kolejowej przez zarządcę infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe – prace remontowe i modernizacyjne. Od 11 grudnia br. przewoźnik zaproponuje swoim pasażerom m. in. szybsze połączenia z Poznaniem i Trójmiastem, więcej sezonowych połączeń do miejscowości turystycznych, oraz nowy pociąg Twoich Linii Kolejowych (TLK) do Sandomierza. PKP Intercity zapowiedziało również powrót do nazw dla pociągów TLK oraz poszerzenie oferty Last Minute o 24 nowe pociągi i odcinki.

Wdrożeniu nowego rozkładu jazdy towarzyszy akcja informacyjna skierowana do pasażerów. Informacje dotyczące rozkładu jazdy dostępne są na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl oraz na dworcach. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (dla abonentów TP S.A.), (22 / 42) 19 436 (dla abonentów wszystkich operatorów) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych).

W najbliższych dniach PKP Intercity uruchomi na największych dworcach kolejowych dodatkowe punkty informacyjne – okienka informacyjne, punkty stacjonarne oraz mobilnych informatorów. Punkty pojawią się na stacjach m.in. w Poznaniu, Warszawie, Lublinie czy Krakowie i będą funkcjonowały również przed świętami Bożego Narodzenia. Na wybranych dworcach, np. we Wrocławiu informacji o ruchu pociągów będą udzielali mobilni pracownicy spółki ubrani w kamizelki z logo IC.

Na 7 dni przed wejściem w życie rozkładu jazdy w wyznaczonych miejscach na dworcach, pojawiły się plakaty z nowym rozkładem, dlatego PKP Intercity zwraca się z uprzejmą prośbą o zwrócenie uwagi na terminy obowiązywania rozkładu. Również w grudniu, przewoźnik przygotuje i rozdystrybuuje ponad 200 000 ulotek z rozkładami jazdy pociągów dla 15 najbardziej popularnych tras kolejowych w Polsce.

W związku z tym, że ruch pociągów w noc przejściową, z 10 na 11 grudnia 2011 roku, do godz. 00:00 prowadzony będzie wg obowiązującego rozkładu jazdy, a od godz. 00:01 wg nowego rozkładu jazdy, wszyscy podróżujący w tym czasie powinni dokładnie sprawdzić rozkład jazdy danego pociągu.

Lista pociągów, które w najbliższy weekend kursować będą wg zmienionego rozkładu jazdy

 

Źródło informacji: www.pkp.pl

No posts found