VI Europejskie Targi Produktów Regionalnych

Serdecznie zapraszamy na VI Europejskie Targi Produktów Regionalnych, które odbywać się będą w dniach 12-16 sierpnia 2015r. na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem.


Celem Targów jest popularyzacja wiedzy oraz bezpośrednia prezentacja produktów charakterystycznych dla regionów Polski i Europy. Dzięki temu przekaz stanowi cenne źródło informacji, a jego realizacja dokonywana jest poprzez degustacje, pokazy, konferencje i konkursy. Wszystkie te działania wspólnie przyczyniają się do budowania atrakcyjnego wydarzenia kulturalnego. Istotnym elementem Targów są kontakty pomiędzy wystawcami, wzajemne poznanie się, wymiana doświadczeń oraz odkrywanie podobieństw i różnorodności kulturowej.


Przewidujemy, że w tym roku w miasteczku targowym swoje wyroby prezentować będzie około 200 wystawców z kilkunastu krajów, którzy prezentować będą produkty tradycyjne żywnościowe oraz wszelakiego typu rękodzieła. Spośród produktów żywnościowych atrakcja będą na pewno: sery, pesto i kremy włoskie, sery bałkańskie, sery jajeczne i pleśniowe, miody, ryby, piwa i wina tradycyjne, wędliny, czy też placki prołzioki, pierogi i sałatki. W zakresie prezentacji rękodzieła wystawcy pokażą: wyroby ze skóry, galanterię regionalną, rzeźby, ceramikę, hafciarstwo, koronkarstwo, wyroby szklane, witraże i wiele innych dzieł regionalnych artystów. Zwiedzanie targów umilą nam zespoły regionalne, pokazy i warsztaty, a także konkursy.


Targi będą odbywać się w dniach od 12-16 sierpnia 2015r na Dolnej Równi Krupowej w Zakopanem. W ciągu dnia każdy może odwiedzić stoiska i kupić ciekawy produkt, natomiast wieczorem będzie coś dla ducha: koncerty artystów z kręgu reggae, folk, czy muzykę lat 60-tych i 70-tych. Na wieczornych koncertach wystąpią Jazzgot, Dikanda, Trawnik, Megitza i Chrząszcze.Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

No posts found