Uzyskanie wizy biletem do bram USA

Niestety na obecny moment obywatele Polski wybierający się do USA mają obowiązek posiadania wizy. A właściwie to promesy wizowej, na podstawie której otrzymuje się wizę do paszportu na granicy, po przylocie do USA. Nie jest to proces bardzo czasochłonny, lecz trzeba zarezerwować sobie czas na podróż do konsulatu znajdującego się w Warszawie. Taka wizyta jest obowiązkowa. Koszt również nie jest najmniejszy, ale zapewne wszelkie atrakcje i przeżycia czekające na miejscu warte są takiej ceny.

 

 

 

Najbardziej popularną kategorią promesy jest kategoria B1/B2, czyli promesa przyznawana na cele turystyczno-biznesowe. Jest również szereg innych kategorii, jednak są one rzadziej spotykane, nie licząc kat. J-1, która przeznaczona dla au-pairs oraz studenckich wymian oraz praktyk.

Przeważnie promesa B1/B2 wydawana jest na okres 10 lat jako wielokrotna. Jednakże, jednorazowy pobyt nie może, z reguły, przekroczyć 180 dni. Aby starać się o promesę i wyjazd, należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy dłużej niż planowany pobyt w USA. Tak jak było wspomniane wcześniej, przy staraniu się wizę należy stawić się osobiście w konsulacie USA, na rozmowę z konsulem. Jedyne przypadki, których ta zasada nie dotyczy to dzieci do lat 14 oraz osoby powyżej 80 roku życia. Bardzo ważne jest aby mieć ze sobą komplet wymaganych dokumentów, ponieważ brak jakiegokolwiek z nich może znacznie opóźnić, lub nawet uniemożliwić przyznanie promesy. Do dokumentów należy dołączyć kolorowe zdjęcie o wymiarach 5 cm x 5 cm. Koszt wizy turystycznej to 160 dolarów amerykańskich, czyli ok. 624 złote na obecną chwilę.  Średni czas rozpatrywania wniosku to trzy dni robocze.

 

 

Dla osób, które nie mają czasu zajmować się wszystkimi formalnościami, dobrym rozwiązaniem może być pośrednictwo wizowe. W tym przypadku cała biurokracja jest po stronie serwisu konsularnego i osoba zainteresowana wyjazdem musi jedynie stawić się na rozmowę w konsulacie. Po więcej informacji warto udać się na: www.serwiskonsularny.pl/wizy-do-usa/.

No posts found