Twój iPhone 11 Pro szybko się rozładowuje? Czas na wymianę baterii!

Gradualna utrata pojemności to wspólna cecha wszystkich litowo-jonowych ogniw. Perfekcyjne zoptymalizowanie możliwości baterii iPhone’a 11 Pro przez iOS bardzo istotnie spowalnia ten proces, jednak nic nie jest w stanie zatrzymać go całkowicie. Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jakie są są symptomy zużycia baterii iPhone.

 

Przyczyny pogarszania się kondycji baterii

Pogarszanie się kondycji baterii iPhone 11 Pro to najczęściej naturalny rezultat nadgryzienia akumulatora przez ząb czasu. Mowa tu, rzecz jasna, o pogorszeniu parametrów dokonującym się stopniowo, postępującym w miarę starzenia się samego urządzenia.

Nagłe wadliwe działanie wskutek uszkodzenia mechanicznego lub „puchnięcie” baterii stanowią odrębne sytuacje, w których wskazana jest jak najszybsza wizyta w serwisie chociażby ze względów bezpieczeństwa.

Jak jednak ma się sprawa w tych standardowych, przewidywalnych scenariuszach?

Sprawdzanie pozostałej pojemności baterii iPhone w Ustawieniach, choć ważne, może prowadzić do wysnucia nieprawidłowych wniosków. Zużyta bateria w przypadku telefonów Apple oznacza akumulator, który ma za sobą mniej – więcej 500 pełnych cykli ładowania. Takiego „licznika” nie znajdziesz w sekcji Kondycja baterii. Liczbę tę możesz jednak w praktyce przełożyć na dwudziestoprocentową redukcję pojemności akumulatora. Oznacza to więc, że bateria o pojemności aż 80%, to w rzeczywistości ogniwo o pojemności tylko 80%.

Każdy kolejny cykl będzie bowiem coraz krótszy, przez co szybciej należy naładować iPhone’a 11 Pro jeszcze raz, a potem jeszcze raz, na jeszcze krótszy czas pracy bez ładowarki, i tak w koło. Koło, które na pułapie 80% jasno sygnalizuje konieczność montażu nowej baterii, by skutecznie przerwać ten destrukcyjny cykl.

Kluczowe informacje przekaże Ci zresztą sam iOS – gotowość na szczytowy pobór mocy czy też jej brak w języku zwykłych ludzi to tyle, co zdolność iPhone’a do płynnej pracy bez zadyszki, resetów czy nagrzewania się jak patelnia.

 

Kiedy zdecydować się na wymianę baterii w iPhone 11 Pro?

To, że wymiana baterii iPhone 11 Pro jest już Twojemu urządzeniu potrzebna, możesz dość łatwo rozpoznać bez szczególnych arytmetycznych wysiłków. Objawy zużycia akumulatora, choć przeważnie z początku są mniej zauważalne, w końcu przybierają na sile tak, że ciężko jest przypisać je przypadkowej, chwilowej „niedyspozycji” telefonu.

Rozważ wymianę baterii, jeżeli Twój iPhone 11 Pro:

  • szybko rozładowuje się nawet podczas rozmów (szczególnie w terenie z dobrym zasięgiem),

  • samoistnie resetuje aplikacje pracujące w tle,

  • zacina się podczas obsługi zadań,

  • nagrzewa się podczas normalnego, mało intensywnego użytkowania lub podczas ładowania,

  • doświadcza spadku maksymalnej głośności,

  • sam się resetuje,

  • nagłe zmiany temperatur znosi równie kiepsko jak większość ludzi.

O ile w przypadku ludzkich przypadłości jedna drobna operacja nie rozwiązuje wszystkich problemów i nie przywróci czterdziestolatkowi krzepy piętnastolatka, to w kwestii baterii iPhone 11 Pro właśnie tak to działa. Profesjonalny montaż nowego zweryfikowanego ogniwa przywraca pierwotne osiągi i jak ręką odjął eliminuje nagromadzone w jeden duży problem drobnostki.

 

 

 

Co zrobić po wymianie baterii?

Nowa bateria iPhone 11 Pro może świetnie Ci służyć równie długo lub nawet dłużej od tej pierwszej, utrzymując status niezawodności tego telefonu. Aby przedłużyć jej żywotność od razu zrezygnuj ze zbędnych udogodnień, z których nie zamierzasz non-stop korzystać.

Wyłącz usługi lokalizacyjne i niepotrzebne powiadomienia push, a regulację jasności ekranu przełącz na tryb automatyczny. Spróbuj też przerzucić się na tryb ciemny, jeśli jeszcze z niego nie korzystasz i postaraj się wypracować nawyk wyłączania aplikacji zamiast pozostawiania ich pracujących w tle.

Te niepozorne opcje skracają czas pracy na jednym ładowaniu,  w dalszej perspektywie szybciej zużywając akumulator. Wyłączając je, zauważysz jedynie pozytywną różnicę w postaci jeszcze dłuższego działania z dala od ładowarki.

No posts found