Trendy w wyszukiwaniu lotów na lato 2010

Skyscanner podsumował wyniki wyszukiwań lotów przez swoich użytkowników i przedstawił 10 najpopularniejszych destynacji turystycznych na lato 2010.

new.york.JPGLato zbliża się wielkimi krokami, i mimo brzydkiej pogody, jaką mamy w ostatnich dniach, na pewno nadejdzie, słoneczne, jak co roku. Wiedząc, że najlepsze oferty można znaleźć na dwa lub nawet trzy miesiące przed wylotem, internauci już wyszukują tanie loty na lato. Na podstawie wyników ich wyszukiwań porównywarka lotów Skyscanner przedstawiła trendy w wyszukiwaniu lotów na lato 2010.

Niesłabnącym powodzeniem cieszą się loty do Londynu i Paryża, a także do Rzymu, Lizbony i Barcelony. W porównaniu do ubiegłego roku wzrosło zainteresowanie Rzymem (o jedno miejsce w zestawieniu), a spadło zainteresowanie Dublinem (o 4 miejsca) oraz Barceloną i Madrytem (oba miasta spadły w zestawieniu o dwa miejsca).

 

Nowym i niespodziewanym miastem w zestawieniu jest Nowy Jork, który nie pojawiał się do tej pory w miesięcznych zestawieniach, prezentowanych przez Skyscanner. Zatem jest to nie tylko nowy kierunek wśród dziesięciu najpopularniejszych w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale także nowy, jaki pojawił się w „Top 10″ po raz pierwszy od początku publikowania comiesięcznych zestawień najpopularniejszych destynacji, czyli od początku 2010. Pozostałe dwa nowe kierunki,  popularne tego lata, to Alicante i Malaga. Loty do tych miast pojawiały się w zestawieniach od początku 2010 roku, jednak w porównaniu do ubiegłorocznych trendów na lato stały się tak licznie poszukiwane, że trafiły do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych.

– Tak duże zainteresowanie lotami do Nowego Jorku może się wiązać z przystępnymi cenami biletów lotniczych, których cena zaczyna się już od około 2300 zł tam i z powrotem, jak również z chęcią przeżycia przygody, jaką zawsze wzbudza w ludziach to ekscytujące miasto. Ameryka zawsze pociągała Europejczyków, a Nowy Jork jest tyglem świata, w którym mieszają się kultury i narodowości z każdego jego zakątka. Każdy, choć raz w życiu, chce być w Nowym Jorku, a dzisiaj już nie musimy się zadłużać, by kupić bilet. – skomentowała Hanna Fleszar z polskiego oddziału Skyscanner.

10 najpopularniejszych kierunków lotów na lato 2010:

1. Londyn (0)
2. Paryż (0)
3. Rzym (+1)
4. Lizbona (+4)
5. Barcelona (-2)
6. Nowy Jork (NOWY!)
7. Alicante (NOWY!)
8. Madryt (-2)
9. Dublin (-4)

Zestawienie obejmuje najczęściej wyszukiwane kierunki lotów między 1 czerwca a 31 sierpnia  2010 r., w nawiasach podano różnicę w stosunku do zestawienia z 2009 r.

10 najpopularniejszych kierunków lotów na lato 2009

1. Londyn
2. Paryż
3. Barcelona
4. Rzym
5. Dublin
6. Madryt
7. Mediolan
8. Lizbona
9. Berlin
10. Girona

Zestawienie obejmuje najczęściej wyszukiwane kierunki lotów między 1 czerwca a 31 sierpnia  2009 r.

***
Skyscanner jest najpopularniejszą wyszukiwarką lotów w Europie, umożliwia bieżące porównanie cen lotów na ponad 670 tysiącach tras ponad 600 linii lotniczych. Użytkownicy mogą wyszukiwać loty bez wpisywania konkretnych dat lub nawet kierunków lotów, sprawdzając ceny na wygodnym wykresie miesięcznym.  Skyscanner jest dostępny w 20 wersjach językowych. Wyszukiwarka oferuje także możliwość wyszukania najtańszych ofert wynajmu samochodów oraz porównania ofert ponad 200 tys. hoteli na świecie.

Źródło: Skyscanner

 

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...