Thomas Cook i Amadeus zawarły pięcioletnią globalną umowę dystrybucyjną

Wznowiona umowa obejmie 5 kolejnych rynków, rozszerzając działalność obu firm na 14 obszarów

Firma Amadeus, wiodący dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla globalnej branży turystycznej oraz Thomas Cook Group plc, jedna z czołowych grup turystycznych na świecie, poinformowały o przedłużeniu globalnej umowy dystrybucyjnej na kolejne pięć lat.

Objęcie umową pięciu nowych rynków – Indii, Danii, Finlandii, Norwegii i Szwecji – zwiększa do czternastu liczbę krajów, w których obie firmy ze sobą współpracują. Pełna lista obejmuje już Austrię, Belgię, Czechy, Egipt, Francję, Niemcy, Węgry, Holandię
i Polskę. Proces migracji nowych rynków do systemu Amadeus ma potrwać do końca 2010 roku.

– Cieszymy się niezmiernie, że Thomas Cook, jedna z największych grup turystycznych na świecie, zdecydowała się przedłużyć i rozszerzyć współpracę z firmą Amadeus – komentuje Philippe Chérèque, wiceprezes firmy Amadeus ds. handlowych.

– Dołączenie tak ważnych rynków jak Indie czy kraje skandynawskie świadczy o zaufaniu istniejącym pomiędzy obiema firmami.

– Jesteśmy pewni, że nasza współpraca z firmą Amadeus pomoże nam stać się wiodącym, niezależnym dostawcą usług turystycznych, a także utrzymać pozycję lidera w naszej dziedzinie. Cieszymy się bardzo z możliwości dalszego rozwijania współpracy z firmą Amadeus – mówi Manny Fontenla-Novoa, dyrektor Thomas Cook Group plc.

***
Informacje o firmie Thomas Cook Group plc Thomas Cook Group plc jest jednym z wiodących grup turystycznych na świecie. Firma prowadzi działalność w pięciu segmentach geograficznych w 21 krajach i zajmuje pierwszą lub drugą pozycję we wszystkich kluczowych rynkach, na których prosperuje. Działalność firmy wspiera 31 000 pracowników, flota obejmująca 94 samoloty oraz sieć ponad 3 400 sklepów.

Informacje o firmie Amadeus
Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach.
W 2009 roku system Amadeus przetworzył ponad 670 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 72 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2009 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,461 mln euro oraz EBITDA w wysokości 894 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 9 300 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl  

Idealny samochód dla Twojego hotelu? Postaw na Mercedes-Benz!
Świat luksusowego doświadczenia w podróżowaniu stale ewoluuje, a branża hotelarska wciąż stawia sobie...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Noce saunowe - niezapomniane wrażenia!
Gorąca para unosząca się w powietrzu, aromatyczne olejki eteryczne, ciepłe drewno i przyjemna cisza…...
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...