Szusem po języki – czyli angielski zamiast nart

Polacy coraz częściej decydują się na spędzanie ferii zimowych za granicą[1]. Wielu z nich wykorzystuje ten czas nie tylko na wypoczynek, ale też na naukę języków obcych. Gdzie najchętniej jeżdżą Polacy i czym się ich wybory różnią od destynacji Norwegów, Niemców czy Japończyków?

Polska oraz inne kraje europejskie

Do najpopularniejszych destynacji kursów językowych wśród Polaków zaliczają się Londyn, Nowy Jork czy Oxford, czyli miejsca, w których angielski słychać na każdym kroku, nie tylko w szkole podczas lekcji. W Niemczech dużo większym powodzeniem cieszą się za to podróże do USA, na liście 5 najczęściej wybieranych przez Niemców kierunków znalazły się aż trzy lokalizacje za Oceanem, oraz popularna również w Polsce Malta. Z kolei Norwegowie, którzy w raporcie znajomości języka angielskiego Education First EPI 2014 uplasowali się tuż przed Polakami, na wysokim 5 miejscu, stawiają również na naukę innych języków obcych. Wśród najpopularniejszych kierunków znalazły się między innymi Nicea czy Monachium, gdzie nauczymy się kolejno języka francuskiego i niemieckiego.

Top 5 destynacji dla nauki angielskiego w wybranych Państwach europejskich[2]

Polacy

St. Jullian’s  Malta

Nowy Jork
  USA

Londyn  Wielka Brytania

Oxford Wielka Brytania

Bournemouth Wielka Brytania

Niemcy

St. Jullian’s Malta

Miami
USA

Londyn
Wielka Brytania

Nowy Jork USA

St. Barbara USA

Norwegowie

Londyn Wielka Brytania

Los Angeles USA

Nicea

Francja

Monachium Niemcy

Miami
USA

 

Ameryka Południowa oraz Azja

Mieszkańcy odległej Kolumbii również chętnie wybierają się na kursy językowe. Mimo dużej odległości dzielącej ich od Europy, często decydują się na naukę w tej części świata, a najbardziej popularne destynacje to Londyn i Oxford. Z kolei Japończycy wybierają podobne miejsca do Polaków – tak jak my chętnie podróżują do Nowego Jorku, Londynu, Oxfordu czy Bournemouth.

Top 5 destynacji dla nauki angielskiego w Japonii i Kolumbii

Japończycy

Nowy Jork
USA

Londyn
Wielka Brytania

Oxford Wielka Brytania

Boston
USA

Bournemouth Wielka Brytania

Kolumbijczycy

Londyn Wielka Brytania

Boston
USA

Oxford Wielka Brytania

St. Barbara USA

Nowy Jork
USA

 

O Education First:

EF, czyli Education First to w bezpośrednim tłumaczeniu edukacja na pierwszym miejscu. Spółka założona została 50 lat temu przez Bertila Hulta, który jako pierwszy wpadł na pomysł organizowania językowych podróży edukacyjnych. Misją firmy jest otwieranie świata przez edukację, pomagając ludziom każdej narodowości i w różnym wieku zostać jego obywatelami. Education First oferuje szereg programów edukacyjnych, od nauki 7 różnych języków obcych po podróże edukacyjne, wymianę międzykulturową i możliwość uzyskania stopni naukowych. Globalna sieć Education First obejmuje 37 000 pracowników pracujących w 44 własnych szkołach i biurach w większości krajów na świecie, a od 1965 roku z jej usług skorzystało 15 milionów osób.

 


[1] Źródło: badania Activ Group 2013, badania Instytutu Turystyki 2012 i 2011

[2] Według danych Education First

 

PR

No posts found