Sylwester a może weekend w Szczecinie? Sprawdź, dlaczego warto!

Nie masz jeszcze planów na sylwestra, a może planujesz w zimowym urlopie odpoczynek weekendowy z dala od swojego miejsca zamieszkania? Jeśli cenisz sobie wyjątkowe klimaty, spokój i dobre jedzenie, to wybierz jedno z najbardziej wyjątkowych miast w Polsce, które idealnie nadaje się zarówno na sylwestra, jak i weekendowy odpoczynek. O jakie miasto chodzi i jakie czekają w nim atrakcje?

 

Szczecin, czyli polski Paryż na weekend

Szczecin to polskie miasto z ponadtysiącletnią tradycją, które długo było jednym z najważniejszych portów i ośrodków handlu na Pomorzu, a dzięki temu mogło prężnie rozwijać się w bardzo wielu kierunkach, w tym również architektonicznym. Dlatego też Szczecin bywa nazywany polskim Paryżem, ponieważ gwiaździste place w śródmieściu zainspirowane zostały paryskimi uliczkami – a my koniecznie musimy udać się na długi spacer w te właśnie szczecińskie okolice, które charakteryzują się wielkimi rondami i ulicami, wzdłuż których ciągną się majestatyczne kamienice oraz szerokie aleje obsadzane drzewami – Szczecin to miast wyjątkowo zielone – ogromną część miasta zajmują parki, lasy, zieleńce, a także niepowtarzalne cmentarze – jeśli więc zaplanujesz weekend, to na pewno znajdziesz idealne miejsca na przyjemne spacery. 

To jednak nie wszystko, co możesz robić w czasie weekendowego pobytu w Szczecinie – czeka na Ciebie tutaj znacznie więcej atrakcji i zabytków, które uprzyjemnią i urozmaicą aktywny odpoczynek w tym mieście. Koniecznie więc skorzystaj z takich propozycji jak Wały Chrobrego, czyli przepiękne tarasy widokowe, odwiedź Muzeum Narodowe, Zamek Książąt Pomorskich, a jeśli jesteś fanem sztuki ulicznej, to wybierz Trasę Zamkową, która jest uważana za miejską galerię street artu – tam czeka na Ciebie również wyjątkowy widok na panoramę miasta. W samym Szczecinie istnieje aż 270 zabytków nieruchomych i miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, więc na pewno spacery po mieście dostarczą niezapomnianych widoków.  

Szczecin na Sylwestra – dlaczego warto?

Jeśli Twoim zamierzeniem jest spędzenie sylwestra z dala od zatłoczonych i głośnych miejscówek, to właśnie klimatyczny i spokojny Szczecin świetnie nadaje się do tego celu. Możesz także sylwestrowy wieczór spędzić na wyjątkowym koncercie – w szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza 1 grudnia odbywa się Wiedeński Wieczór Sylwestrowy, a w Nowy Rok Wiedeński Wieczór Noworoczny – to szansa na wyjątkowy koncert symfoniczny. 

Bogate zaplecze hotelowe oraz gastronomiczne 

Szczecin to również miasto, które posiada bogatą i bardzo różnorodną ofertę noclegową oraz gastronomiczną. Czekają tutaj na Ciebie wyjątkowe restauracje, w których można wybierać wśród dań tradycyjnych i staropolskich, a także znacznie bardziej orientalnych i egzotycznych. Nie mniej urozmaicona jest oferta hotelowa – sylwestrowy wieczór można spędzić w niezwykłych ośrodkach, które zapewniają indywidualne podejście dla par, rodzin z dziećmi czy gości typowo biznesowych, więc każdy znajdzie wyjątkową ofertę dla siebie, o czym przekonasz się na stronie https://www.hoteldana.pl/oferty-specjalne

Skutery śnieżne w Zakopanem - atrakcja turystyczna, której nie możesz pominąć
Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski, przyciąga turystów z całego świata swoim malowniczym krajobrazem,...