Świętokrzyskie wyczarowało zimę

Kielce, 14 luty 2011 – Miniony weekend 12-13 lutego upłynął pod znakiem Zimowego Zjazdu Czarownic. Na stokach narciarskich Niestachów i Stadion Kielce odbyły się niecodzienne zawody. Dobra zabawa, pozytywne emocje, wymarzona pogoda stały się udziałem tak zawodników, jak i kibicujących im obserwatorów.

Dwudniowa impreza, zorganizowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, pod patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej zgromadziła kilkuset uczestników, wśród których nie zabrakło całych rodzin, czy grup przyjaciół. 12 lutego w Niestachowie, zawodników biorących udział w Zimowym Zjeździe Czarownic przywitała wymarzona zimowa aura, choć 2 dni wcześniej wszystko wskazywało na to, że impreza odbędzie się w wiosennej scenerii. Słońce, śnieg przyciągnęły kilkudziesięciu miłośników białego szaleństwa, a także fakt, że proponowane konkurencje znacznie różniły się od tych tradycyjnych. W bogatym wachlarzu propozycji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Czarodziejski krąg, zjazd na miotle, bieg w śnieżnych rakietach, narty złej mocy – to tylko niektóre z atrakcji.

Drugi dzień (13 lutego) to zmagania w Zaczarowanym Las, który dosłownie oczarował uczestników. W sportowe szranki stanęło dziesięć 4 i 5 – osobowych drużyn, którym kibicowało kilkaset osób. Drużyny, przenosząc się do tajemniczego lasu, stały się uczestnikami innej rzeczywistości. Tutaj zostało rzucone na nich zaklęcie, przemieniając ich w leśnych wiedźminów i czarownice. Aby znów stać się człowiekiem, uczestnicy szukali ukrytego skarbu.

Zwycięzcy, oprócz niezapomnianych przeżyć, otrzymali atrakcyjne nagrody. Wśród nich nalazły się m.in.: aparaty fotograficzne marki Casio Exilim, czy ręcznie robione zestawy porcelany z Ćmielowa.

Impreza, zaproponowana przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego, okazała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych szaleństw na śniegu. Organizowana po raz pierwszy, ma szansę trafić w gust całych rodzin, tym bardziej, że jest to jedyny w Polsce Zimowy Zjazd Czarownic. Materiał z wydarzenia, zarejestrowany przez telewizyjną Dwójkę, emitowany będzie w czwartek 17.02 w programie Pytanie na Śniadanie.

Projekt “Kampania Promocyjna Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

Źródło: PR

Uroki województwa Świętokrzyskiego - nocleg w Górach Świętokrzyskich
Pobyt w tak malowniczych i pięknych miejscowościach nie może potrwać jednego dnia. Można spokojnie w...
Mały Rzym - Sandomierz
Miasto położone na siedmiu wzgórzach stąd nazywane jest czasami "małym Rzymem?. Poza tym pod miastami...
Stanowisko Zarządu Orbis SA w sprawie Euro 2012
Orbis SA, jako lider na rynku usług hotelarskich w Polsce i Europie Centralnej widzi organizację Euro...
Wpływ EURO 2012 na rozwój polskiej gospodarki
W 2012 roku Polskę odwiedzi 21,4 mln turystów (w 2006 r. - 15,7 mln), przygotowanie EURO 2012 oznaczać...