Świąteczne i Noworoczne koncerty

Muzycy, aktorzy i młodzież w całym kraju przygotowują się do koncertów z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach muzycznych, bo najczęściej przyświecają im szlachetne cele.

W Polsce takie imprezy muzyczne stają się już coroczną tradycją, początkowo zimowe koncerty kojarzyły się nam wyłącznie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, jednak także i inne fundacje, stowarzyszenia i placówki publiczne podchwyciły szybko pomysł połączenia koncertowania ze zbiórką pieniędzy.

Obecnie w całym kraju możemy z powodzeniem odnaleźć programy koncertów, tych typowo kolędowych, z muzyką sakralną, jak i „zwykłych” z muzyką popularną, rockową, czy folkową. Podczas koncertów organizowane są zbiórki pieniędzy na cele charytatywne.

Dla niektórych placówek jest to jedyna szansa na zdobycie dodatkowych pieniędzy na przygotowanie Wigilii swoim pensjonariuszom, często osobom chorym, samotnym, a także osobom chorym terminalnie, czy dzieciom z domów dziecka. Potrzeb jest zazwyczaj wiele, a potrzebujących nie brakuje w całym kraju, dlatego Świąteczne i Noworoczne kolędowanie to doskonała okazja, aby przyłączyć się czynnie do pomocy charytatywnej.

Pamiętajmy o swoich najbliższych, obdarowujmy się mądrze – raczej niech to będą prezenty symboliczne, a niżeli wystawne, drogie podyktowane panującą modą i masową popkulturą.

W szczególności pomyślmy także o tych, o których nikt na co dzień nie myśli – nie pamięta. O głodnych bezdomnych (ten jeden raz nie analizujmy więc tego, że ONI sami są sobie winny, że sami sobie zgotowali taki los), o chorych, którym odrobina ciepła należy się bezwarunkowo i o tych najbardziej pokrzywdzonych przez los – o dzieciach z domów dziecka, które już i tak niosą ciężki bagaż na swoich ramionach. Ich uśmiechy są bezcennymi darami….

Przyłączmy się do Świątecznego i Noworocznego Koncertowania.

Małgorzata Stryjewska

M-S-M

No posts found