Sposób na aktywny wypoczynek nad wodą

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to prosta maksyma, która w doskonały sposób obrazuje mentalność Polaków. Wiele osób uważa, że najlepsze wczasy ich życia to podróż w egzotyczne miejsca i zetknięcie się z zupełnie inną kulturą. Tymczasem okazuje się, iż w Polsce są równie ciekawe i niezwykłe miejsca, co poza granicami kraju. Nie bez kozery w końcu przyjeżdżają nad polskie morze, jeziora czy w góry turyści z zagranicy.

Idealnym rozwiązaniem dla aktywnych jest żeglowanie po polskich jeziorach. W wiele takich miejsc obfituje region Mazur. Istnieje tam bowiem możliwość czarterowania jachtów. Nie jest to jednak nic skomplikowanego ponieważ czarter jest to umowa, dzięki której możliwy jest przewóz osób bądź ładunków, ale wyróżniający się nieregularnością. Czarter jest to również wynajęcie np. jachtu (z załogą lub bez niej) na pewien czas, aby stworzyć możliwość indywidualnej organizacji transportu (np. www.evita-jacht.pl).

Firmy, które zajmują się czarterami dysponują zazwyczaj szerokim wachlarzem rozmaitych ofert po to, aby klient mógł wybrać sobie odpowiedni dla niego środek transportu wraz z wyposażeniem czy możliwościami. Co więcej, często mogą być one indywidualnie dopasowane w zależności od posiadanych kwalifikacji do prowadzenia pojazdu, umiejętności i warunków pogodowych. Ważne jest także, aby sama tzw. „baza wypadowa”, ze względu na możliwość oszczędzenia czasu, była dobrze usytuowana. Wodne szaleństwo rozpocząć można m. in. w idealnej lokalizacji, jaką jest jezioro Niegocin. Nieopodal znajduje się Giżycko, które oferuje klientom szeroki wachlarz rozrywek zarówno w pogodne, jak i deszczowe dni. Przeszukując rozmaite oferty firm czarterowych, warto zwrócić uwagę na rodzaje jachtów. Do najczęściej spotykanych, a jednocześnie pozwalających miło i przyjemnie spędzić czas na łonie natury należą Cobra 33, Phila 880, Antila 27, Shine 30, Delphia 33, Antila 33 czy Nautika 1000.

Więcej informacji: Evita Jacht czartery na Mazurach www.evita-jacht.pl

No posts found