Spływy kajakowe mazurskimi rzekami, czyli wypoczynek na łonie natury

Wiosna na Mazurach

Wiele osób uważa wiosnę za najpiękniejszą porę roku. Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze, a cała przyroda na nowo budzi się do życia z zimowego snu. Spędzanie czasu na łonie natury to doskonały sposób na wypoczynek, wyciszenie się i oderwanie od problemów dnia codziennego. Decydując się na wiosenny urlop, warto w szczególności wybrać się na Mazury, by z dala od miejskiego zgiełku pooddychać świeżym powietrzem i nacieszyć oczy niezapomnianymi widokami.

Walory turystyczne mazurskich rzek i jezior

Planując urlop, warto postawić na aktywny wypoczynek. Doskonałym pomysłem są wszelkiego rodzaju wycieczki rowerowe, a także piesze wędrówki. Będąc na Mazurach, warto również skorzystać ze spływów kajakowych. Szczególnie godny polecenia jest spływ rzeką Krutynią. Trasa spływu jest przez wielu przyrodników uznawana za jedną z najpiękniejszych w Europie. Jest to jedna z tych atrakcji turystycznych Polski, którą bardziej znają i doceniają zagraniczni niż rodzimi turyści. Podczas spływu, przy odrobinie szczęścia, zobaczyć można bobry, a na pewno zauważyć efekty ich działalności, czyli nadgryzione drzewa czy też imponujące żeremie. Liczne meandry, a także rozlewiska powodują, że tereny te chętnie zamieszkują łabędzie, zimorodki, sójki, a także czaple. Miłośnicy przyrody z pewnością docenią piękne, dorodne sosny, dęby i graby, a także rosnące nad brzegiem rzeki czarne olsze. Osoby spragnione większych wrażeń i przygód powinny zapytać organizatorów o spływy nocne z lampionami. Przebywanie nocą wśród dzikiej przyrody dla wielu turystów jest niezapomnianym przeżyciem.

Zalety spływów kajakowych mazurskimi rzekami

Z roku na rok spływy kajakowe mazurskimi rzekami cieszą się rosnącą popularnością. Tego typu aktywny wypoczynek w gronie rodziny jest znakomitą formą spędzania wolnego czasu. Dorosłym pozwala się odprężyć, dotlenić i zapomnieć o codziennych obowiązkach, dla dzieci stanowi wielką frajdę i możliwość zobaczenia roślin i zwierząt, wcześniej widzianych jedynie na zdjęciach lub ekranie telewizora. Zazwyczaj osoby, które raz skorzystały ze spływów kajakowych, chętnie wracają na Mazury, by odkrywać nowe trasy i podziwiać malowniczą przyrodę.

Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...
Aktywny urlop na kajakach - zobacz, co oferują Kaszuby
Wybór miejsca na urlop nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od naszych...
Jesienny wypoczynek
Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wyjazd w pełnym sezonie wakacyjnym, powody bywają różne, a to zbyt...
Uwaga biegnę!
Już za kilka dni początek kalendarzowej wiosny. Za dwa tygodnie przestawimy zegary z czasu zimowego na...
Jaki właściwie sens ma wspinanie?
W człowieku już coś takiego jest, co każe mu wejść tam, gdzie tylko się da. Albo chociaż spróbować czy...
Parę słów o nurkowaniu
Czy oglądając filmy przyrodnicze nie marzyliście nigdy państwo żeby stać się częścią tego wyjątkowego,...