Spartanie biegną – Wy licytujecie

Nadruk na Spartańskich koszulkach

W najbliższą niedzielę 15 września Spartanie ponownie przebiegną przez Warszawę. Tak jak poprzednio i tym razem bieg będzie połączony z ciekawą atrakcją dla mieszkańców stolicy. Spartanie w trakcie biegu zatrzymają się na dłużej w trzech miejscach i przeprowadzą charytatywną licytację wyjątkowych spartańskich koszulek.

Ludzie biegają z różnych powodów. Jedni żeby schudnąć czy poprawić kondycję, inni dla relaksu czy współzawodnictwa. „Spartanie Dzieciom” biegają z kolei, aby pomagać niepełnosprawnym dzieciom. W uciążliwym przebraniu – z hełmami na głowach oraz tarczami i włóczniami w rękach, przebiegli już maraton dla Basi cierpiącej na niedowład spastyczny kończyn czy Magdy z zespołem Wolframa. Ostatni dystans 42 kilometrów w zbroi pokonali w tym roku w Krakowie. Biegli dla 3-letniego Stasia, który rok temu przeszedł amputację obu nóg i aby wrócić do normalnego życia potrzebuje protez.

Co chwile Spartanie przypominają o swojej działalności organizując w Warszawie spartańskie wybieganie, które powoli staje się tradycją. W najbliższy weekend 15 września odział Spartan ponownie wystartuje z warszawskiej Agrykoli i przebiegnie przez najchętniej uczęszczane miejsca stolicy. Zbiórkę uczestników wydarzenia zaplanowano na godzinę 12:00 przy ul. Myśliwieckiej, tuż obok Kanału Piaseczyńskiego. Do akcji dołączyć może każdy, a jak pokazał ostatni bieg chętnych przybywa.

Tym razem wybieganie przebiegnie pod hasłem „My biegamy – Wy licytujecie”.
– Zatrzymamy się na dłużej w trzech miejscach Warszawy – w Parku Fontann, na Rynku Starego Miasta i pod Kolumną Zygmunta. Zatańczymy nasz bojowy taniec Haka i zaprosimy zgromadzoną publiczność do charytatywnej licytacji. Pod młotek pójdą trzy wyjątkowe spartańskie koszulki. Na każdej z nich oprócz logo naszej grupy widnieje rysunek biegacza, który przeradza się w Spartanina i zaczyna biegać charytatywnie – mówi Michał Leśniewski, Szef grupy „Spartanie Dzieciom”. – Pieniądze z licytacji przekażemy na rehabilitację dla Stasia, którego od kilku miesięcy wspieramy w powrocie do sprawności. Liczymy na długie i owocne licytacje. Im większe będzie Wasze zaangażowanie w ludzkie sprawy, tym więksi jesteś Wy sami – dodaje.

Więcej informacji na temat biegu można znaleźć na stronie: www.spartaniedzieciom.pl lub na profilu Spartan na Facebooku: www.facebook.com/SpartanieDzieciom.

——————–
SPARTANIE DZIECIOM to charytatywna grupa biegowa, która zrzesza osoby chcące połączyć swoje dwie pasje – bieganie długodystansowe i pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Grupa zadebiutowała w 33. Maratonie Warszawskim w 2011 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest charakterystyczne przebranie. Zawodnicy biegają w strojach starożytnych Spartan, w pełnym rynsztunku bojowym, z włócznią i tarczą w ręku oraz hełmem na głowie. A wszystko po to, aby zwrócić uwagę na charytatywny cel, który wybierają każdorazowo przy okazji swoich biegów. Do tej pory udało im się zebrać ponad 50 tys. złotych, które przeznaczono na rehabilitację m.in. dzieci z porażeniem mózgowym z Centrum Intensywnej Terapii „Olinek” w Warszawie oraz podopiecznych Przedszkola Specjalnego “Orzeszek” w Poznaniu. Obecnie Spartanie zbierają pieniądze dla 2,5-letniego Stasia, który potrzebuje kosztownych protez nóg. Grupa liczy 76 osób i ciągle się powiększa. Więcej informacji na www.spartaniedzieciom.pl.

PR

No posts found