Salomon? marka dla aktywnych

Coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju aktywności fizyczne na zewnątrz. Ogromną popularnością cieszy się między innymi trekking. Jest to aktywność przeznaczona przede wszystkim dla osób, które chcą pokonywać własne granice i lubią przebywać w terenie.

Możliwość podziwiana pięknych widoków, które rozciągają się z tras górskich to dodatkowy atut intensywnego „spacerowania”. Jednak, aby w pełni cieszyć się zaletami trekkingu czy innych aktywności fizycznych, które chce się uprawiać, warto zadbać o odpowiedni ekwipunek oraz wygodne, przystosowane do tego obuwie. Warto zatem postawić na sprawdzone marki, które od lat specjalizują się w tworzeniu tego typ produktów. Jedną z nich jest marka Salomon, która istnieje na rynku już od 1947 r.

Salomon – krótka historia marki

Marka Salomon została założona w 1947 roku we Francji. Początkowo zajmowała się produkcją pił oraz oferowała ostrzenie nart. Następnie marka zajmuje się tworzeniem wiązań do nart – pierwsze powstają w 1957 roku. Natomiast dziewięć lat później tworzone są automatyczne wiązania, które zyskują popularność na całym świecie. Firma bardzo szybko rozszerza swoją działalność o buty narciarskie. Następny przełom w historii marki przypada na lata 90 ubiegłego wieku, kiedy to zostały wprowadzone na rynek pierwsze narty sygnowane charakterystycznym „S”, a także letnie buty turystyczne. W tym okresie marka też jest wykorzystywana już na oficjalnych, dużych imprezach sportowych. Obecnie Salomon należy do grupy Amer Sports i proponuje kompletną ofertę dla aktywnych ludzi – obuwie, odzież oraz akcesoria.

 

 

 

Buty Salomon – co je wyróżnia?

Buty, które stosowane są do różnych aktywności, w tym do trekkingu czy biegania, powinny być dostosowane do konkretnego rodzaju sportu. Dlatego powinny być projektowane przez osoby, które dobrze znają się na rzezy. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, marka Salomon oferuje swoim klientom obuwie dostosowane w pełni do potrzeb osób uprawiających trekking. Dzięki temu, decydując się na buty sygnowane przez Salomon otrzymuje się wygodę, komfort i bezpieczeństwo chodzenia po różnych terenach. Buty są wodoszczelne i charakteryzują się dużą przyczepnością, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w czasie pieszych wycieczek po różnych terenach. Dobrze będą sprawowały się szczególnie w bardziej wymagającym terenie. Do tego są wykonane z materiałów lekkich i jednocześnie wytrzymałych, co sprawia, że stopa nie jest zbyt mocno obciążona, a przy tym jest chroniona przed urazami i zmiennymi warunkami.

Każdy klient może wybrać buty Salomon w sklepie Woliniusz, które będą dopasowane do niego nie tylko pod względem intensywności jego aktywności, ale także podkreślą jego styl i będą dopasowane do innych części garderoby. Oprócz tego można znaleźć w nim również akcesoria przydatne w czasie długich wypraw np. pas na bidon czy specjalne plecaki o różnej pojemności.

No posts found