Rycerskie zmagania o Smocze Jajo.

Przybywajcie zacni rycerze i piękne księżniczki! Po wielu latach spokojnego życia na naszym zamku stała się rzecz straszna. Obudziła się Smoczyca… W pobliskich jaskiniach i dołach składa swoje jaja, z których wylęgają się smocze dzieci rosnące w siłę. Jeśli chcecie nam pomóc uniknąć zguby, przybywajcie do Warowni w Inwałdzie…

Czyżby podróż w czasie do średniowiecza? Bez obaw! To XV wieczne widowisko plenerowe – inscenizacja historyczna – II Oblężenie Warowni Inwałd – Turniej Rycerski o Smocze Jajo. 6-7 września 2014r. Warownia Inwałd stanie się miejscem stacjonowania obozu rycerskiego.

– Inscenizacje historyczne są doskonałą okazją do przeniesienia się w samo centrum XV wiecznego życia – mówi Agnieszka Bylica, specjalista ds. marketingu. Istotnym elementem imprezy będzie Rodzinna Gra Terenowa o Smocze Jajo. Rodziny na podstawie mapki będą szukać wyznaczonych miejsc na Warowni by przejść odpowiednie próby – np. młynek rycerski czy zadanie czarownicy Magdaleny. Najgodniejsze drużyny zostaną wybrane do wieczornej bitwy ze smokiem. Turyści będą mogli obserwować pokazy turnieju łuczniczego, rycerskiego na miecz i tarcze, wziąć udział w nauce tańca średniowiecznego, przymierzyć stroje, zbroje, zwiedzić obóz rycerski, wysłuchać opowieści o średniowiecznym życiu.

– Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy niezwykłe widowisko – Bitwa ze smokiem – mówi Agnieszka Bylica. – Widowisko walki, światła i ognia. Efektowne zakończenie pierwszego dnia zmagań z historią.

Osoby chętne do udziału w imprezie mogą zaoszczędzić – do dnia 4 września 2014r. mogą zakupić rodzinny bilet wstępu online w promocyjnej cenie z 20% rabatem (http://warowniainwald.com/91-kup-bilet-on-line). Cena ta zawiera jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się za wrotami Warowni. To także korzystanie ze wszystkich atrakcji oferowanych w Warowni – osada średniowieczna, park ruchomych smoków, zbrojownia z pokazem multimedialnym światło-dźwięk,  strzelanie z łuku, średniowieczny bilard i kręgle.

 

Program imprezy

Sobota – 6 września

11.00                Rozpoczęcie imprezy – przemowa króla i potyczka przy zamkowej bramie

11.30 – 18.00    Rodzinna gra terenowa

13.00 – 14.30    Turniej łuczniczy rekonstruktorów  (Podgrodzie)

14.00 – 15.30    Turniej rycerski na miecz i tarcze (Plac Turniejowy)

16.00 – 17.30    Pokaz i kurs tańców średniowiecznych (Zamkowy Dziedziniec)

18.00 – 19.00    Walki drużyn rycerskich

19.30 – 20.00    Bitwa ze smokiem – widowisko walki, światła i ognia

Niedziela – 7 września

11.00                Rozpoczęcie imprezy – przemowa króla i potyczka przy zamkowej bramie

11.30 – 18.00    Rodzinna gra terenowa

12.00 – 13.00    Finał turnieju łuczniczego rekonstruktorów  (Podgrodzie)

13.30 – 14.30    Finał turnieju rycerskiego na miecz i tarcze (Plac Turniejowy)

15.00 – 16.00    Bitwa drużyn rycerskich

 

Atrakcje dodatkowe:

– zwiedzanie obozu rycerskiego

– przymierzanie zbroi rycerskiej

– przymierzanie strojów średniowiecznych

 

NA SMOKA!

http://warowniainwald.com/turniej/

turniej@warowniainwald.com

 


 

Najsłynniejsze zabytki świata w Polsce
Wycieczki krajowe na szlakach rodzimych zabytków, historycznie ukształtowanych miast, nietuzinkowych...