Rycerskie Mistrzostwa Świata – Bitwa Narodów – 2012

Rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów”  to perfekcyjnie zrekonstruowane średniowieczne zbroje i rynsztunek bojowy oraz drobiazgowo odtworzone historyczne bitwy. Ściśle obowiązujące zasady, międzynarodowa obsada i profesjonalne sędziowanie. Cztery dni emocji, adrenaliny i dobrej zabawy. Już 30 kwietnia ruszają Rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów” 2012.

Do zawodów szykują się uczestnicy 12 Państw: Rosja, Ukraina, Białoruś, Polska, Włochy, Niemcy, Quebec (Kanada), Austria, USA, Izrael, Dania, Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia).

Zawodnicy stoczą walki „jeden na jeden”, „pięć na pięć”, „dwadzieścia jeden na dwadzieścia jeden”. Sędziować będą międzynarodowi arbitrzy. Walki nie są zwykłą rekonstrukcją, nie dzieją się na podstawie scenariusza. Są to pełnokontaktowe bitwy, w których liczy się zwycięstwo.

Poza walkami organizatorzy szykują mnóstwo atrakcji, jakich nie może zabraknąć na festiwalach tylu „living history” . Pokazy walki z użyciem płonących mieczy, triki akrobatyczne, żonglerka nożami, fajerwerki. Występy europejskich zespołów w stylu folk rock i rock gotycki. Muzyczne motywy etniczne, brzmienie dud, przedstawienia teatralne. Średniowieczni sztukmistrzowie i cyganie. Akrobaci, klauni, skomorochy (średniowieczni aktorzy recytujący baśnie i legendy). Skrupulatnie odwzorowana osada i wioska rycerska. Zakłady mistrzowskie, kramy, rzemieślnicy.

Wydarzenie zorganizowane z dużym rozmachem, świetna alternatywa na spędzenie majówki w stolicy.

 

Forty Bema

Warszawa

30 kwiecień – 3 maj

Bilety do nabycia w sieciach salonów Empik na terenie całego kraju, oraz na: www.ebilet.pl, www.abilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletin.pl.

 

Ceny biletów:

40 PLN – jednodniowy dla osoby dorosłej

20 PLN – jednodniowy dla dziecka

140 PLN – karnet na 4 dni dla osoby dorosłej

70 PLN – karnet na 4 dni dla dziecka

 

Więcej informacji na stronie:

http://battleofthenations.pl/

 

No posts found