Ruszyła wyprawa Traveler Adventure Team do Południowego Tyrolu!

Zdobycie szczytu w Dolomitach, spływ górski, zjazd tyrolką, jazda samochodami terenowymi, plenerowa szkoła fotografii z Jackiem Boneckim i ogromna dawka adrenaliny – to wszystko czeka na ekipę TRAVELER ADVENTURE TEAM, która 17 maja ruszyła do Południowego Tyrolu. W wyprawie udział wzięli uczestnicy wybrani specjalnie przez redakcję magazynu National Geographic Traveler.

TRAVELER ADVENTURE TEAM jest cyklicznym projektem organizowanym przez miesięcznik National Geographic Traveler. Czworo Czytelników magazynu wybranych przez specjalną Kapitułę wyruszyło z ekipą redakcyjną w pełną przygód i emocji podróż, a tym razem finał konkursu odbywa się w Południowym Tyrolu / Südtirolu we Włoszech.

To wyjątkowo energetyczny i trochę szalony projekt, a takie Traveler lubi najbardziej! Liczba zgłoszeń do udziału w TRAVELER ADVENTURE TEAM przerosła nasze oczekiwania i chociaż wybranie finałowej czwórki było ogromnym wyzwaniem, udało nam się skompletować grupę prawdziwych zapaleńców. To ludzie, którzy mają liczne pasje, są aktywni, interesują się fotografią, a teraz spełnią swoje marzenia o wyprawie pełnej adrenaliny – mówi Martyna Wojciechowska, redaktor naczelna magazynu National Geographic Traveler.

W wyprawie udział biorą wybrani przez Kapitułę zwycięzcy:

  • Norbert Okrza Strzelecki – zajmuje się badaniem szczepionek przeciwko czerniakowi, interesuje się podróżami, filozofią Wschodu, bonsai i sportem. Wraz z żoną i córką prowadzi bloga www.strzelecki.org

  • Dominika Kustosz – podróże i fotografia to jej pasja. Pierwszego bloga zaczęła prowadzić podczas trzymiesięcznej podróży po Azji. Obecnie tworzy nowego: www.dominikakustosz.com

  • Aleksandra Bogusławska – podróżniczka. Uwielbia chodzić po górach i robić zdjęcia, które umieszcza na blogu www.duze-podroze.pl

  • Agnieszka Wojtkowiak – przede wszystkim fotografka, pełna energii oraz nietuzinkowych pomysłów. Autorka bloga: www.wojtkowiaka.com

Wyprawa TRAVELER ADVENTURE TEAM odbywa się w dniach 17 – 24 maja 2015 r. Na uczestników czekają takie atrakcje jak: zdobycie szczytu w Dolomitach, via ferrata na Monte Patterno / Paternkofel, spływ górski rzeką Isarco, Fun Bob na San Candido / Innichen, zjazd tyrolką ze sławnego narciarskiego szczytu Kronplatz oraz wycieczka nad najcieplejsze jezioro kąpielowe Alp – Lago di Caldaro / Kalterer See. Ponadto ekipa pozna również włoską kulturę i tradycję, odwiedzi muzeum światowej sławy alpinisty Reinholda Messnera, w miejscowej winnicy posmakuje wina – jednego z najpopularniejszych regionalnych produktów, nauczy się gotować knedle – flagową potrawę Południowego Tyrolu oraz zwiedzi stolicę regionu – Bolzano.

W czasie wyprawy odbędzie się plenerowa szkoła fotografii, którą poprowadzi ceniony fotograf Jacek Bonecki, znany z zamiłowania do fotografii podróżniczej i ekstremalnej. Na czas ekspedycji każdy uczestnik otrzymał aparat Fujifilm X-T1 – odporny na trudne warunki pogodowe bezlusterkowiec przeznaczony dla osób, które nie chcą nosić ze sobą ciężkiego sprzętu. Uczestnicy projektu sprawdzą także, czy można zrobić profesjonalne zdjęcia telefonem komórkowym. W tym celu testują smartfony LG G3 z aparatem z laserowym autofocusem i optyczną stabilizacją. Osoba, która podczas wyprawy zrobi najlepsze zdjęcia, otrzyma w nagrodę testowany sprzęt.

Uczestnicy wyprawy mają również okazję przetestować możliwości Jeepa Renegade, SUV-a z dziewięciobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem 4×4, który pomoże w pokonywaniu górzystych terenów Południowego Tyrolu.

Relację na żywo z podróży, zdjęcia i filmy wideo można znaleźć na stronie internetowej www.tat.national-geographic.pl, na profilu Travelera na Facebooku www.facebook.com/ngtraveler oraz na portalu www.gazeta.pl.

No posts found