Rowerowa Szczawnica

W miniony weekend turystyczna Szczawnica za sprawą zawodów Diverse Downhill Contest przemieniła się w miejscowość  istnie rowerową. 150-ciu zawodników i zawodniczek zawitało na stok góry Palenica, aby w niedzielę 11.07.2010r. stoczyć rywalizację w rundzie Pucharu Polski w zjeździe na rowerach wliczonego w międzynarodowy cykl zawodów Diverse Downhill Contest.
 
Zawodnicy od piątku trenowali na specjalnie przygotowanej trasie liczącej1100 metrów, najeżonej licznymi skoczniami, bandami i naturalnymi przeszkodami. Na listach startowych znalazła się cała czołówka polskich zawodników a także zawodnicy z Łotwy, Estonii i Słowacji.
Weekend minął pod znakiem ogromnych upałów, które dały się we znaki zawodnikom. Niestrudzeni przy gromkim dopingu kibiców pokonywali trasę w ekspresowym tempie. W najmocniejszej kategorii – Elita zwyciężył Myśleniczanin Michał Śliwa [KS PKS Dębnicki Kraków] z czasem 1 min 45,15 sek.

W kategorii Junior triumfował Aram Raoof [RMF FM Pepsi Max]

 
Rywalizację wśród Kobiet zwyciężyła Anna Sojka z Wisły [Kingstone Racine Team]
 
 
Pełne wyniki wszystkich kategorii dostępne na http://www.diversedownhillcontest.eu/
 
 
Arkadiusz Perin jeden z czołowych polskich zawodników tuż po zawodach powiedział:
„Szczawnica to piękna miejscowość, cieszę się że mogłem tutaj startować na zawodach. Trasa jest krótka, lecz bardzo techniczna, płynna i przyjemna. Na pewno zawitam tu czasami aby potrenować”
 
Kolejna edycja Diverse Downhill Contest odbędzie się w Myślenicach na górze Chełm 29 sierpnia.

Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Szczawnica w czasie zimy
Szczawnica jest miastem sąsiadującym ze Słowacją. To przygraniczne miasto uzdrowiskowe obejmujące swymi...