Rafting Dunajcem przygoda dla każdego

Rafing Dunajcem ciekawe informacje. rafting Dunajcem dla kogo? czy w Raftingu Dunajcem mogą brać udział dzieci?Bezpieczeństwo podczas raftingu?

Rafting Dunajcem

Rafting Dunajcem to aktywna alternatywa dla spływu Dunajcem na tradycyjnych tratwach? czy jest bezpieczna? czy mogą brać w spływie Dunajcem na pontonach dzieci? dla kogo jest ta atrakcja? na te wszystkie informację znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule..

Rafting Dunajcem ciekawe informacje

Rafting należy do sportu ekstremalnego jednak podobnie jak inne sporty ekstremalne mogą być uprawiane na różnym poziomie trudności..

Rafting na rzece Dunajec należy do najłatwiejszych spływów pontonowych i w skali trudności jest wyceniany na WW1-WW2 należy wiedzieć że mamy 6 skal trudności zaczynając od WW1 a kończąc na WW6 (BARDZO EKSTREMALNA) . Tak wDunajecięc rafting rzeką Dunajec nie ma nic wspólnego z ekstremalnym spływem pontonowym. Trasa spływu Dunajcem rozpoczyna się w miejscowości Sromowce Niżne a kończy w Szczawnicy.

Przepływając przez 14 kilometrową trasę ze Sromowiec Niżnych do Szczawnicy możemy liczyć na wspaniałe widoki gór Pienin oraz nutkę mocnych wrażeń.

Rafting Dunajcem i bezpieczeństwo

Każda osoba uczestnicząca w raftingu na Dunajcu wyposażona jest w kamizelkę, kask oraz wiosło. Na każdym pontonie jest sternik/instruktor, który czuwa nad bezpieczeństwem uczestników. Osoby siedzą na burcie pontonu mają wsadzone w specjalnych paskach uniemożliwiających wypadnięcie. Wywrotka pontonu nie jest możliwa ze względu na bardzo łagodnych charakter rzeki. W pontonach siedzi 6 osób oraz sternik.

Rafting na Dunajcu dla kogo?

W raftingu na Dunajcu mogą brać wszystkie osoby których stan zdrowia pozwala na niewielki wysiłek fizyczny oraz nie mają przeciwwskazań zdrowotnych do tego typu sportu. Spływ nie wymaga specjalnych przygotowań czy formy fizycznej. Nurt rzeki sam niesie i wystarczy delikatnie wiosłować aby dopłynąć do końca bez większego wysiłku.

Rafting Dunajcem i dzieci?

W raftingu na Dunajcu mogą brać udział już dzieci w wieku 3 lat. Dzieci siedzą w środku pontonu, wyposażone są w kask i kamizelkę dla dzieci.

Dzieci starsze od 5 roku życia mogą już samodzielnie próbować wiosłować i aktywnie uczestniczyć w spływie.

Podsumowując rafting na Dunajcu to atrakcja Pienin którą trzeba przeżyć. Sezon raftingowy zaczyna się w kwietniu a kończy w październiku.

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie: www.rafting-dunajec.pl


No posts found