Radisson Blu Resort ***** zostanie otwarty w Świnoujściu

Wyjątkowy obiekt, umiejscowiony zaledwie kilkadziesiąt metrów od jednej z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, będzie pierwszym i jedynym tak ekskluzywnym hotelem w Świnoujściu.

Posiadający certyfikację LEED (Leadership in Energy and Environmental Design ), Radisson Blu Resort w Świnoujściu będzie pierwszym pięciogwiazdkowym hotelem w Polsce zaprojektowanym i budowanym, by oferować najwyższe standardy i spełnić oczekiwania wymagających klientów przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

“Obiekt w Świnoujściu będzie świetnym dodatkiem do naszego istniejącego już portfolio. Pokazuje ono jak duże ambicje ma Carlson Rezidor co do ekspansji w Polsce. Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy sprowadzić naszą kluczową markę do Świnoujścia i otworzyć nowe możliwości wypoczynku przed turystami z całego świata” – powiedział Yimal Yidirmlac, Dyrektor Zagospodarowania Przestrzennego The Rezidor Hotel Group C&CEE   

Grupa Carlson Rezidor Hotel Group posiada w Polsce 14 hoteli Radisson Blu.Radisson Blu Resort 
Świnoujście będzie posiadał 317 stylowych pokoi, inspirowanych morskim ekosystemem, 22 eleganckie apartamenty oraz apartament prezydencki o powierzchni 100 m2, znajdujący się na 12. piętrze. Goście zza okien swoich pokoi będą mogli oglądać przepiękny widok na Morze Bałtyckie. W obiekcie będzie można także skorzystać z SPA&Wellness, aquapaku, klubu fitness, ścianki wspinaczkowej, klubu nocnego, torów kręglarskich oraz baru w lobby. Będzie można również delektować się wyśmienitą kawą w kawiarni na 13. piętrze z widokiem całe wybrzeże. Budynek będzie najwyższym w Świnoujściu, a na jego dachu znajdzie się basen z widokiem na linię horyzontu. Hotel zaoferuje gościom również dostęp do piaszczystej plaży na Morzem Bałtyckim w odległości zaledwie 50 m oraz  parking. Jest to największy hotel nad polskim morzem, a koszt inwestycji to 250 mln PLN 

Strefa konferencyjna o powierzchni 1000 m2 będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt konferencyjny. Przylegające foyer (500 m kw.) jest idealnym miejscem do aranżacji przerw kawowych oraz może służyć jako dodatkowa przestrzeń wystawiennicza. Niezależnym operatorem obiektu jest Zdrojowa Hotels Central Pomerania.

 „Globalna marka legendarnego hotelu Radisson Blu, znana jest ze swojego dużego doświadczenia w tworzeniu najwyższej jakości przestrzeni SPA&Wellness. Jesteśmy przekonani, że Radisson Blu Resort, świetnie pasuje do Świnoujścia. Nasi goście z pewnością będą zachwyceni i zapragną wracać do tego wyjątkowego miejsca nad polskim morzem.” – powiedział Jan Wróblewski, właściciel hotelu. 

Świnoujście powszechnie znane jest z przepięknego środowiska naturalnego oraz z organizowanych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Koncerty, wystawy, festiwale odbywają się tu przez cały rok. Do miasta można dotrzeć pociągiem, promem lub samolotem (lądują na lotnisku Heringsdorf Regional Airport). W trakcie budowy jest również tunel łączący wyspę z lądem, którego ukończenie planowane jest na 2020 rok.

Radisson Blu® 

Radisson Blu®, z prawie 300 obiektami w 69 krajach, należy do najważniejszych marek hotelowych na całym świecie. Żywa, nowoczesna i zaangażowana obsługa kieruje się unikalną filozofią Yes I Can!SM, pragnąc sprostać wyzwaniom towarzyszącym współczesnym podróżom. Radisson Blu działa zgodnie z zasadą „Satysfakcja gwarantowana w 100%”. Jako hotele wyróżnione Hotels Designed to Say YES!SM, objekty Radisson Blu odznaczają się żywym stylem i dbałością o szczegóły. Hotele Radisson Blu są położone w doskonałych lokalizacjach największych miast, przy lotniskach i w ośrodkach wypoczynkowych na całym świecie.
Radisson Blu jest częścią Carlson Rezidor Hotel Group, do której również należą Quorvus Collection, Radisson®, Radisson RED, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson oraz Country Inns & Suites By CarlsonSM. Rezerwacje i pozostałe informacje dostępne na stronie www.radissonblu.com. Połącz się z nami na mediach społecznościowych: @RadissonBlu:Twitter i Instagram i Facebook.com/RadissonBlu.

O The Rezidor Hotel Group 

Rezidor Hotel Group jest jedną z najbardziej dynamicznych firm hotelowych na świecie i członkiem Carlson Rezidor Hotel Group. Grupa ma w portfolio ponad 475 hoteli oraz zarządza ponad 104 tysiącami pokoi w 80 krajach. 

Rezidor zarządza głównymi markami: Radisson Blu oraz Park Inn by Radisson w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce (EMEA) oraz programem lojalnościowym Club Carlson dla gości hoteli. W pierwszej połowie 2014 roku razem z Carlson, Rezidor otworzył nową markę Radisson RED (sekcję lifestyle) i Quoryus Collection (sekcję luksusową). Od 2016 roku Rezidor jest właścicielem 49% hoteli niskobudżetowych. Rezidor porowadzi program Odpowiedzialnego Biznesu i został wyróżniony nagrodą Światowego Lidera Etycznych Przedsiębiorstw, rozdawane przez amerykańską organizację Ethisphere.

W listopadzie 2006 Rezidor zadebiutował na sztokholmskim indeksie giełdowym Nasdaq. Od grudnia 2016 roku jego głównym udziałowcem jest HNA Tourist Group Co., Ltd. – firma znajdująca się na liście Fortune Global 500. Jej głównymi obszarami działań biznesowych są: lotnictwo, turystyka, hotelarstwo, finanse i usługi internetowe. 

Centrala Rezidor Hotel Group  mieści się w Brukseli. 

No posts found