Q Hotel Wrocław Plus

Q Hotel we Wrocławiu zlokalizowany jest przy jednej z głównych ulic miasta – ul. Powstańców Śląskich. Pomimo położenia w centrum miasta, hotel oferuje zaciszny wypoczynek w nowoczesnych wnętrzach pokoi i restauracji. Z łatwością można dostać się do wszystkich najważniejszych punktów w mieście, także na wrocławski Rynek.

 

Wrocław to miasto oferujące mnóstwo atrakcji turystycznych, które rozsiane są po całym mieście. Dlatego lokalizacja Q Hotelu w centrum sprzyja zwiedzaniu – z ul. Powstańców Śląskich dostępny jest dogodny dojazd zarówno na Ostrów Tumski, jak i do dalszych dzielnic. Na Starówkę można się wybrać spacerem, ze względu na bardzo krótki dystans.

 

Q Hotel to nowoczesny obiekt, który świetnie wpasowuje się w charakter miasta i najbliższej okolicy obiektu. Tuż obok zlokalizowany jest najwyższy budynek w mieście i Polsce – Sky Tower. To centrum biznesowo-handlowe z częścią mieszkalną, które warto zobaczyć na własne oczy. Można je podziwiać także z okien pokoi Q Hotelu!

 

 

Wrocław – stolica kultury

W 2016 roku Wrocław pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury, jednak tak naprawdę centrum kulturalnym jest na co dzień. To miasto, gdzie zawsze coś się dzieje – nie tylko pod względem corocznych wydarzeń cyklicznych, ale także ze względu na charakter życia miejskiego i aktywności mieszkańców. Co tydzień można udać się na ciekawą sztukę, koncert, lub poznać zielone place i skwery. Różnorodność opcji rozrywkowych sprawia, że bez względu na wiek można tu zaplanować fantastyczny wyjazd.

 

Przede wszystkim warto odwiedzić Ostrów Tumski, czyli najstarszą część Wrocławia. Można tam poznać historię miasta i Polski, przedstawioną w zabytkowej architekturze: archikatedrze, kolegiacie oraz dwóm najstarszym kościołom Wrocławia. Dzięki pracom renowacyjnym robi naprawdę ogromne wrażenie, nie tylko na miłośnikach dawnych czasów. Oprócz wyprawy na Ostrów warto zaplanować sobie wizytę w Panoramie Racławickiej, która jest oddziałem Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Można w nim podziwiać nie tylko sam sławny obraz przedstawiający ważną historyczną bitwę, ale także poznać wszystkie szczegóły wydarzenia na specjalnej makiecie i szczegółowych opisach. To atrakcja, która spodoba się także dzieciom – wystawa jest zaprezentowana w sposób bardzo atrakcyjny i estetyczny wizualnie. Oczywiście podczas pobytu we Wrocławiu należy też udać się na spacer po Starówce, która szczyci się pięknym gotyckim Ratuszem. Jego niezwykła architektura wyróżnia spośród kamienic i okolicznych kościołów – jest doskonale zachowany i odnowiony, dzięki czemu stanowi perełkę Rynku.

Q Hotel we Wrocławiu

Do pobytu w Q Hotelu we Wrocławiu zachęcamy nie tylko turystów, ale także Gości biznesowych. Dostępna jest specjalna oferta wydarzeń dla firm: konferencji, bankietów, czy też wigilii. Wnętrza obiektu oraz doskonała restauracja Questa sprawdzą się na przeróżne okazje i eventy we Wrocławiu.

 

Zapraszamy na stronę hotelu: https://www.qhotels.pl/hotel-wroclaw-centrum

Poradniki turystyczne: co oferują zwiedzającym?
Poradniki turystyczne to niezawodny sposób na wygodne i sprawne organizowanie podróży. Są one świetnym...
Miejsce gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością - poznaj najlepszy hotel w Białce
Góry są dobrym miejscem na wypoczynek przez cały rok. Pobyt w górach ma działanie relaksujące, odprężające,...
Piękny hotel w sercu Torunia
Wybierając się do Torunia, warto zawczasu zarezerwować hotel położony w centrum miasta, bo dzięki temu...
Miejsca, które musisz odwiedzić w Bieszczadach
Bieszczady to dwa pasma górskie, które ulokowane są w Karpatach. Można podzielić je na Bieszczady zachodnie...
Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Gdzie spędzić długi, majowy weekend? Zabierz rodzinę na Mazury! Dla tych 3 powodów
Choć zimowa aura sprawia, że niektórzy nie zastanawiają się jeszcze, gdzie spędzić majowy weekend, z...