Przewaga żarówki LED nad oświetleniem tradycyjnym.

Tradycyjne żarówki pojawiają się już w naszych domach coraz rzadziej, a wszystko przez to, że wypierane są przez żarówki LED, które w ciągu kilkunastu lat zyskały sobie przychylność konsumentów. Wszystko to przez konkurencyjność i większą wytrzymałość dającą przewagę nad mniej doskonałą starszą siostrą.

 

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagi na ekologię i konieczność oszczędzania energii elektrycznej. Starają się wdrażać w życie proste rozwiązania i czynności, od eliminacji plastiku ze swojego otoczenia po segregację śmieci i wykorzystywanie rozwiązań, które wspomogą ochronę środowiska.

Jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na przybliżenie się do ekologicznego życia i dbania o środowisko naturalne, jest zmiana tradycyjnych żarówek, na żarówki LED dają one niejako gwarancje długoletniej pracy. Nie bez znaczenia jest też, że żarówki LED są o wiele bardziej wytrzymałe i mogą służyć nawet przez 15 lat, podczas gdy zwykłe żarówki świecą rok, najdłużej dwa. Jest to 7 razy krótsze działanie, które każdorazowo zmusza konsumentów do zakupu nowej żarówki.

W przeciwieństwie do tradycyjnego pierwowzoru, żarówki LED nie nagrzewają się, aż tak bardzo i nie posiadają w swojej budowie rtęci, która jest niebezpieczna dla środowiska a w szczególności dla dzieci i zwierząt domowych.

Żarówki LED zużywaj też o wiele mniej prądu, a niejednokrotnie świecą mocniej niż zwykłe żarówki. Ma to ogromny wpływ na wysokość rachunków za energię elektryczną.

Chętniej wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach, do których dobierana jest neutralna lub zimna barwa oświetlenia. Pasjonaci ciepłych barw również znajdą oświetlenie, które ich zadowoli. Natomiast zwykłe żarówki dają wyłącznie ciepłą barwę, nie pozostawiając kupującym większego wyboru.

Żarówka LED powinna być wzięta pod uwagę, podczas gdy planujemy nowoczesną instalację elektryczną z czujnikami ruchu, ściemniaczami i sterownikami. Zdecydowanie lepiej znosi częste włączanie i wyłączanie i lepiej współpracuje z wszelkiego rodzaju modułami i sterownikami.

Doświadczenie zdobywacie dzięki illuminations.pl

Wsparcie merytoryczne zapewnia RESTAN

Latarki campingowe: wszystko co musisz wiedzieć o oświetleniu campingowym!
Latarki campingowe są ważną częścią dobrej konfiguracji sprzętu na wyjazd. Kiedy nadejdzie noc, będziesz...