Promocja Polski na targach turystycznych ITB 2014 w Berlinie

Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu oraz Monika Rolnik, Dyrektor Generalna w Ministerstwie Sportu i Turystyki wzięły udział w rozpoczęciu tegorocznej edycji międzynarodowych targów turystycznych ITB w Berlinie. Targi ITB uważane są za największe targi turystyczne w Europie.

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się uroczystością, na której zaprezentował się kraj partnerski. W tym roku jest to Meksyk. Partnerstwo jest okazją nie tylko do pokazania, zgromadzonej na sali kilku tysięcznej widowni, turystycznego potencjału kraju, ale także przedstawienia jego kultury, tradycji i kuchni narodowej. Podczas uroczystego otwarcia obecni byli także przedstawiciele władz państwowych, mediów i branży turystycznej. Jak co roku na otwarciu był także Klaus Wowereit Burmistrz Miasta Berlina.

W 2011 roku krajem partnerskim targów ITB była Polska. Wówczas uwagę gości przyciągnęła nowatorska prezentacja i animacje przygotowane przez Tomasza Bagińskiego.

Drugi dzień targów ITB w Berlinie rozpoczął się wizytą, na wszystkich stoiskach regionalnych prezentujących się na Polskim Stoisku Narodowym. Przedstawicielom Ministerstwa Sportu i Turystyki towarzyszyli posłowie Sejmu RP, przedstawiciele Polskiej Ambasady RP w Berlinie, Polskiej Organizacji Turystycznej i mediów. 16 polskich regionów prezentuje najważniejsze produkty turystyczne wykorzystując wcześniej wypracowaną wspólnie z POT linią kreacyjną tzw. bajkową. Kampania, której szata graficzna nawiązują do bajkowych motywów jest obecnie realizowana na wybranych rynkach europejskich i azjatyckich.

Podczas targów promowane są również miasta, w których na przełomie sierpnia i września br. odbędą się Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Piłce Siatkowej. Są to Bydgoszcz, Gdańsk/Sopot, Łódź, Katowice, Wrocław, Kraków i Warszawa.

Targi rozpoczęły się 4 marca i trwały do 9 marca.

http://www.itb-berlin.de/en/

 

MSPORT.GOV.PL

Targi LATO już w najbliższy weekend
Już jutro rozpoczną się XVIII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2013. Wyczekiwany Wielki Kiermasz Turystyczny...
Trwają zapisy na jubileuszowy TOUR SALON!
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń wystawców do udziału w największych w Polsce targach turystycznych...