Prognoza pogody na lato 2014

Niektórzy już zaczynają planować wakacyjne urlopy, a wszystko za sprawą zbliżającego się długiego weekendu w czerwcu, który można połączyć z 10 dniami urlopu wypoczynkowego – zyskamy wówczas 18 dni wolnego. Kolejna taka szansa będzie w sierpniu.

Jaka zatem będzie pogoda latem 2014?

W tym roku czerwiec ma być dość poprzeplatany, a to oznacza, że nie zabraknie bardzo ciepłych dni z lokalnymi, wieczornymi burzami, jak i takich, w których temperatura będzie oscylować od 15 do 19 stopni C. Gwałtowne burze i spore opady deszczu niestety mogą występować przez cały sezon letni w tym roku, dlatego wybierając się na urlop należy mieć w zapasie odzież przeciwdeszczową i to bez względu na miesiąc, który wybierzemy na urlop. W czerwcu pojawi się pierwsza fala upałów, od 33 do 35 stopni C.  Druga połowa czerwca ma być znacznie stabilniejsza pod względem pogody.

Początek lipca zapowiada się niestety mało sympatycznie. Średnia temperatura powietrza będzie w granicach od 19 do 22 stopni C przy dość obfitych opadach deszczu. Druga część lipca będzie już cieplejsza, jednak z jeszcze większą dawką opadów deszczu i  z burzami. Konieczne jest zatem przygotowanie odzieży na skrajne warunki atmosferyczne.

Pierwsza część sierpnia zapowiada się bardzo przyjemnie, będzie ciepło i sucho. Dopiero druga część miesiąca z opadami deszczu.

Lato tego roku może być dość deszczowe, co oczywiście zwiększa prawdopodobieństwo występowania lokalnych podtopień i powodzi, dlatego warto zrobić wszystko, aby te kilka dni urlopu dobrze zaplanować, w pięknym i spokojnym miejscu.

Sprawdzaj aktualną pogodę tu.

Polecamy domki letniskowe i kwatery prywatne nad morzem.

M-S-M

 

No posts found