Prognoza pogody na 1 listopada

Wiele osób na czas 1 listopada „rozjeżdża” się po Polsce, inni odwiedzają grody swoich bliskich na lokalnych cmentarzach, jednak bez względu na to, gdzie będziemy uczestniczyć w tym listopadowym święcie warto wiedzieć, jaka będzie wówczas pogoda.

Trzeba przyznać, że październik w tym roku należy do udanych, a to ze względu na dużą ilość słonecznych dni i dość wysoką temperaturę powietrza. To co dobre jednak szybko się kończy i tak też będzie z aktualnie panującą pogodą  –  już za kilka dni czeka nas spore ochłodzenie.

Już z końcem października pojawią się dość deszczowe i bardzo szare dni, a temperatura powietrza wahać się będzie o d 4 do 10 stopni C, takiej też pogody należy się spodziewać 1 listopada. Spore opady deszczu, wiatr i duże zachmurzenie to najbardziej prawdopodobna pogoda na Wszystkich Świętych. Raczej należy zapomnieć o długich spacerach alejkami cmentarzy. Na drogach również warunki będą trudne, w związku z tym już teraz warto pomyśleć o wcześniejszym wyjeździe w zaplanowaną trasę ( szczególna ostrożności to nasz obowiązek również ze względu na zwiększony ruch pieszych w tym czasie).

W tym roku 1 listopada raczej nie należy spodziewać się przyjemnej aury sprzyjającej długim spacerom z bliskimi. Nie zapomnijmy za to o parasolkach.

Szczegóły pod tym linkiem.


No posts found