Prawdziwy biegun nosisz w sobie!

Marek Kamiński, wybitny polarnik i globtroter, ale także inspirujący pisarz i filozof, prezentuje książkę z pogranicza literatury podróżniczej i poradnikowej. „Odkryj, że biegun nosisz w sobie” ukazało się 22 października nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Odkrywanie biegunów geograficznych, przejście pustyni, przepłynięcie oceanu to fascynująca i niebezpieczna droga, której przebycie pozwoliło Markowi Kamińskiemu opracować metodę Biegun – sztuka odkrywania siebie i osiągania celów. Teraz przedstawia ją czytelnikom w lekkiej i przyjaznej formie, dalekiej od akademickiego wykładu. Dzieli się swoimi doświadczeniami i zaprasza do pracy nad sobą, która jest nie mniej fascynująca niż wyprawa na najdalsze krańce Ziemi.

Biegun jest metaforą celów, które mogą wydać się niemożliwe do osiągnięcia, ale gdy już zostaną zdobyte – człowiek musi iść dalej i nie może się zatrzymywać. Marek Kamiński udowadnia, że droga jest zawsze ważniejsza niż cel, a najlepszą praktyką jest dobra teoria. W jego najnowszej książce czytelnicy znajdą również inspirujący dekalog „10 kroków na biegun” oraz ćwiczenia przygotowane przez psycholog Joannę Heidtman.

Fundamentem metody Biegun jest odkrycie poczucia własnej wartości, zdobycie wewnętrznej wolności, pozytywna motywacja, poczucie, że jesteśmy w tym świecie potrzebni, nie jesteśmy tutaj bez powodu i jakiekolwiek błędy popełnimy, jakkolwiek jest nam ciężko, ten świat nas kocha i potrzebuje. Żyjemy po części w iluzji, która wciąż pokazuje nam nowe cele i przedmioty, które powinniśmy osiągnąć i posiadać, dlatego życzę ci, Czytelniku, zdobycia wielu biegunów. Nie tylko zewnętrznych, ale przede wszystkim tych, które są w tobie pisze Marek Kamiński.

2% z każdego sprzedanego egzemplarza książki zostanie przekazane na statutową działalność Fundacji Marka Kamińskiego.

 O autorze: 

Marek Kamiński – polarnik, podróżnik, filozof. Pierwszy na świecie zdobył w jednym roku dwa bieguny Ziemi bez pomocy z zewnątrz: 23 maja 1995 roku wraz z Wojciechem Moskalem dotarł na biegun północny, a 27 grudnia 1995 roku zdobył samotnie biegun południowy. Uczestnik wypraw w różne zakątki świata, m.in. na Pustynię Gibsona, Kilimandżaro i Atlantyk. Zasłynął także z podróży na bieguny z niepełnosprawnym chłopcem, Jasiem Melą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, między innymi statuetkę Chopina „Za Sławienie Polski i Polskości”, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Wałęsę. Uzyskał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w dziale „Ludzkie Możliwości”. Ma w swoim dorobku dziesięć książek. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się tytuły: „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” (książka i audiobook), „Alfabet” oraz audiobook „Dotykanie świata”.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Marek Kamiński, tytuł: „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978?83?7596?491?2, cena: 49,90 zł, format 165 x 215 mm,  liczba stron: 212, oprawa twarda, data premiery: 22 października 2014 r.

 

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

 

 PR

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...