PowerGranulesR – szwedzka technologia na EuroGastro

Podczas 18. Międzynarodowych Targów Gastronomicznych EuroGastro 2014 zostanie zaprezentowana innowacyjna szwedzka technologia Granule Optimised Washing Technology™, stosowana w profesjonalnych zmywarkach. Firma GRANULDISK® na stoisku A-25 przeprowadzi pokazy z zastosowaniem drobnych granulek z niebieskiego plastiku, tzw. PowerGranules®. Dzięki temu rozwiązaniu wyczyszczenie brudnych patelni i garnków zajmuje zaledwie 2 minuty i nie wymaga wstępnego zmywania.

Na Targach EuroGastro szwedzka firma GRANULDISK® zaprezentuje przedstawicielom polskiej branży HoReCa technologię Granule Optimised Washing Technology™, która wprowadza nową jakość do branży zmywarek do garnków i patelni. Umożliwia ona szybkie, skuteczne i ekologiczne zmywanie, co stanowi alternatywę dla tradycyjnych wodnych zmywarek i zmywania w zlewach.

Cecilia Carlsten, Product Manager z firmy GRANULDISK® zaprasza na stoisko A-25, gdzie będzie można przyjrzeć się urządzeniom, w których stosowana jest technologia z użyciem granulek PowerGranules™.
– Pokażemy na żywo proces zmywania, odwiedzający będą więc mogli przekonać się jak brudne patelnie w ciągu zaledwie 2 minut stają się nieskazitelnie czyste – dodaje.  

Moc Granulek

Proponowana technologia eliminuje potrzebę wstępnego zmywania. Granulki PowerGranules® w połączeniu z niewielką ilością detergentu i wody dokładnie zmywają garnki oraz patelnie w kilka minut, a najkrótszy program zmywania to 2 minuty. Woda pod wysokim ciśnieniem w połączeniu z Granulkami, podobnie jak w procesie piaskowana, mechanicznie czyści naczynia. Trwałość Granulek w zależności od używanego programu i rodzaju zmywanych naczyń pozwala przeprowadzić do 2,5 tys. cykli zmywania.

Inteligentne oprogramowanie

Zmywarki firmy GRANULDISK® wyposażone są w inteligentne oprogramowanie, które powiadamia użytkownika o konieczności wymiany wody w zbiorniku myjącym, kontroli poziomu Granulek, ich ewentualnemu uzupełnieniu czy wymianie. Dodatkowo urządzenia posiadają w pełni zautomatyzowaną funkcję GDTdirectzintegrowaną z systemem kontroli HACCP, która umożliwia nadzór nad systemem HACCP w procesie zmywania naczyń. Pozwala ona uzyskać dostęp do danych z 99 ostatnich cykli, a także automatycznie zapisać wszystkie parametry robocze i krytyczne punkty kontroli higieny. Urządzenia wyposażone są również w oprogramowanie, które umożliwia zmywanie wodą pod wysokim ciśnieniem bez użycia Granulek, dla naczyń delikatnych, np. powlekanych teflonem czy perforowanych.

Ekologia, bezpieczeństwo i oszczędność

Technologia Granule Optimised Washing Technologyto ekologiczne zmywanie dzięki wyeliminowaniu zmywania wstępnego. Mniejsze zużycie wody z kolei oznacza mniej energii potrzebnej do jej ogrzania. Dodatkowo woda o temperaturze 85 st. C używana podczas płukania jest ponownie wykorzystywana, ponieważ przepływa do zbiornika myjącego. System Granulek wymaga również jedynie minimalnej ilości substancji chemicznych.  

Personel obsługujący zmywarki GRANULDISK® nie ma kontaktu z gorącą wodą i substancjami chemicznymi, a pionowa pozycja podczas pracy nie obciąża pleców i ramion pracowników. Poza tym używanie zmywarek firmy GRANULDISK® umożliwia oszczędność nawet do 60% kosztów w porównaniu do zmywania ręcznego.

Oferta na EuroGastro

Firma GRANULDISK® oferuje pięć typów urządzeń, z czego trzy będą prezentowane na Targach EuroGastro. Klienci branżowi będą mogli zobaczyć zmywarkę Granule Flexi® odpowiednią dla kuchni przygotowujących od 50 do 500 posiłków w ciągu dnia, a więc przeznaczoną dla restauracji, domów spokojnej starości, supermarketów czy firm cateringowych. Na stoisku eksponowane będzie również urządzenie Granule Maxi® dla większych kuchni, które wydają 500 – 3000 posiłków dziennie. Urządzenie to jest polecane w szczególności do restauracji, szpitali, stołówek zakładowych, szkół czy uczelni, a także dla firm cateringowych oraz zakładów przetwórstwa żywności. Na EuroGastro prezentowana będzie również zmywarka Granule Smart®, będącą rozwiązaniem dla ciasnych kuchni, które przygotowują od 300 do 1000 posiłków na dzień.

 

Więcej informacji na www.granuldisk.com.

***

Firma GRANULDISK® z siedzibą w Malmö (Szwecja) stworzyła technologię Granule Optimised Washing Technology™. Jest liderem wśród producentów zmywarek i środków myjących dla profesjonalnych kuchni. GRANULDISK® posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży. Jest zdobywcą wielu nagród, m.in. Najlepszego Innowacyjnego Ekologicznego Sprzętu Gastronomicznego 2012 (Best Sustainable Catering Equipment Innovation 2012) Gulfood 2012, Dubaj, Laureatem nagrody „FCSI Asia Pacific 2012 Innovations Award” Hotelex 2012, Szanghaj i Sustainable Catering Equipment Award 2012, CESA/FCSI conference 2012, Northamptonshire.

  

PR

No posts found