Ponad sto pomysłów na weekend z Poznaniem za pół ceny

Szósta edycja akcji „Poznań za pół ceny” już wkrótce rozpocznie długi weekend majowy. W dniach 27-28 kwietnia w Poznaniu czeka na nas unikalny program turystyczny oraz 50% zniżki u ponad setki partnerów akcji! Kolejna edycja znanej i lubianej akcji to w tym roku również ciekawa oferta warsztatów oraz szansa na zwiedzenie okolic Poznania.

Organizowana rok rocznie od 2008 r. akcja ma na celu prezentację bogatej oferty turystycznej miasta i jego okolic. – Każdego roku uświadamiamy naszym gościom, że do Poznania można i warto wracać, odkrywając przy każdej wizycie zupełnie nowe atrakcje. Wiemy, że nasz projekt doczekał się już stałych klientów – mówi Jan Mazurczak, Prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Dzięki świadomej współpracy usługodawców możemy zaproponować szeroki wachlarz doskonałych jakościowo usług i unikalny, bezpłatny program turystyczny- dodaje Mazurczak.- Po kilku latach wspólnego budowania marki mogliśmy sobie pozwolić na promocję akcji w Dani, Niemczech, we Włoszech, Hiszpanii i Irlandii, gdzie nasza turystyczna oferta weekendowa staje się coraz bardziej rozpoznawalna.  

Organizatorzy jak co roku przygotowali kilka atrakcji, które zazwyczaj są niedostępne dla turystów. W 2013 roku będzie to między innymi tajny schron przeciwatomowy prezydenta Poznania, zbudowany na przełomie lat 50-tych i 60-tych. Odtajniono go kilka lat temu, do dziś zachowało się jego pełne wyposażenie. Z drugiej strony nielada gratka czeka miłośników nowoczesnych wnętrz. Dla zwiedzających udostępniono także najnowocześniejszą w Polsce salę konferencyjną – Salę Ziemi w zmodernizowanym pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Na nudę nie będą narzekać miłośnicy fortyfikacji. Po raz kolejny do zwiedzania jest przygotowywany jeden z 18 fortów XIX-wiecznej twierdzy poligonalnej, po którym oprowadzać będą przewodnicy przebrani w historyczne mundury, a na miejscu powstanie prawdziwy obóz wojskowy. Tym razem będzie to Fort VIIa, który będzie można obejrzeć po raz ostatni, bo już wkrótce powstanie tu biurowiec. Niesłabnąca popularnością cieszą się także wycieczki po Zamku Cesarskim, Farze, Traktem Królewsko-Cesarskim i wiele, wiele innych pomysłów na turystyczne odkrywanie Poznania.

Weekend z “Poznaniem” za pół ceny” to prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku. W programie znajdziemy zoo, palmiarnię, baseny, parki linowe, bowling i bilard. Odważni mogą spróbować swoich sił podczas warsztatów tańca i treningów sztuk walki.          

Goście spoza Poznania mogą liczyć na pokój w hotelu z widokiem na jezioro, śniadanie w parkowym ogrodzie i samochód z wypożyczali. Za pół ceny będzie można spać w luksusowych hotelach i obleganych przez studentów hostelach, jeść w modnych restauracjach i popularnych pizzeriach. Przez dwa dni turyści mogą liczyć na 100% jakości za 50% ceny. Najtańsze nocleg można zarezerwować za niewiele ponad dwadzieścia złotych, a za najtańsze danie zapłacimy mniej niż dziesięć złotych.   

– Dla usługodawców to nie jest weekend handlowy, to weekend prezentacji dobrej jakościowo oferty- mówi Jakub Pindych z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator akcji. – Nasi partnerzy maja się czym pochwalić i cieszymy się, że po raz kolejni gotowi są zmierzyć się z prawdziwym najazdem turystów i mieszkańców Poznania. – Sam chętnie odwiedzę kilka nowych miejsc.

Oferta szóstej edycji “Poznania za pół ceny” to w chwili obecnej ponad sto atrakcji. Organizatorzy spodziewają się podobnej ilości zgłoszeń co w zeszłym roku, gdy akcji partnerowało 150 usługodawców z Poznania i okolic. Warto podkreślić, że to juz druga edycja, która swoim zasięgiem obejmie okolice Poznania. Wśród atrakcji położonych na terenie sąsiednich gmin znajdziemy luksusowe SPA, nocleg w pałacu czy parki wodne.

 

PR

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON 2011 - Podsumowanie
Tegoroczna, 22. edycja największych w Polsce Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON, która...
"Poznań za pół ceny" z konkursem
Akcja "Poznań za pół ceny" zbliża się wielkimi krokami. Już 5-6 czerwca w Poznaniu hotele, restauracje...
Kwatery, noclegi Poznań
Poznań to jedno z najstarszych miast Polski, które dodatkowo uznawane jest za stolicę województwa wielkopolskiego....
Noclegi w Poznaniu
Poznań miasto położone przy autostradzie A2, stolica wielkopolski jest bez wątpienia prężnym centrum...
Wielkopolska - wycieczka na jeden dzień.
Podróże kształcą, wie o tym nawet małe dziecko, kształcą nawet te najkrótsze, najbliższe naszej okolicy....
Poznań Palmiarnia
Poznańska Palmiarnia od wielu wielu lat cieszy się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego, bo zachwycających...