Polacy coraz chętniej wypoczywają na Węgrzech

Polacy coraz chętniej wypoczywają na Węgrzech – wynika z analizy portalu Noclegguru.pl. Wśród najczęściej wybieranych przez turystów miejscowości znajdują się Budapeszt, a także kurorty znane z basenów oraz źródeł termalnych.

Wnioski serwisu Noclegguru.pl potwierdzają także dane Węgierskiego Urzędu Statystycznego (KSH), który w ciągu pierwszych 10 miesięcy ubiegłego roku odnotował przyjazd 228 tys. gości z Polski (wzrost o 101,3%) oraz 590 tys. osobonocy (wzrost o 105,4%).

“Szacujemy, że około 85% polskich turystów wyjeżdża na Węgry indywidualnie. Większość wyjazdów przypada na lipiec i sierpień” – zauważa Bożena Hiring z Narodowego Przedstawicielstwa Turystyki Węgierskiej.

Węgry to nie tylko Budapeszt i Balaton

W połowie 2015 roku najczęściej poszukiwanymi miastami w serwisie Noclegguru.pl były: Hajduszoboszlo, Eger, Nyiregyhaza, Bogacs i Budapeszt. W grudniu ubiegłego roku te tendencje nieco się zmieniły. Największym zainteresowaniem cieszyły się nie tylko węgierskie miasta (Budapeszt czy Egerszalók), ale także Liptovsky Mikulas na Słowacji oraz Zakopane i Kraków. Węgierskie kierunki wciąż należą do najchętniej wyszukiwanych.

“Niezależnie od pory roku Polacy jeżdżą do Budapesztu. Od wiosny do jesieni chętnie odwiedzają Północną Nizinę Węgierską z uwagi na gorące źródła i kompleks basenów w Hajduszoboszló. Trochę z nostalgii, a także z uwagi na przyjazne ceny wciąż chętnie wypoczywamy nad Balatonem. Natomiast Północne Węgry, czyli region Egeru i Tokaju, przyciąga rodaków dobrym winem, festiwalami i wodami termalnymi” – ocenia Bożena Hiring.

Noclegguru.pl zbadał też preferencje użytkowników co do wyboru formy zakwaterowania. Co trzeci Polak (33%) poszukujący noclegu na Węgrzech rezerwował apartament, co czwarty (24%) decydował się na pokoje gościnne, natomiast 17% turystów wybierało hotel lub pensjonat.

Chorwację rezerwujemy znacznie wcześniej

Węgry to nie jedyny kierunek, który ma do zaoferowania portal Noclegguru.pl. Polski użytkownik jak dotąd upodobał sobie nade wszystko Słowację, Chorwację, Węgry i Polskę. Jeśli chodzi o średnią długość pobytu, zależy ona od lokalizacji. I tak planując pobyt w Chorwacji, rezerwowaliśmy nocleg średnio na 8,7 nocy, na Słowacji – na 4,9 nocy, na Węgrzech – 4,5 nocy, a w Polsce najczęściej na 3 noce.

Podobnie rzecz się ma z planowaniem podróży. W 2015 roku wypoczynek na Chorwacji planowaliśmy średnio z 79-dniowym wyprzedzeniem. Noclegi na Węgrzech, na Słowacji i w Polsce rezerwowaliśmy odpowiednio 43 dni, 35 dni i 33 dni wcześniej.

Węgierski portal zbadał, jaką kwotę przeznaczaliśmy na noclegi. W przypadku Chorwacji średnia wartość rezerwacji wyniosła 2 016 zł. Na nocleg w Polsce wydawaliśmy średnio 420 zł, na Słowacji – 700 zł, a na Węgrzech – 772 zł.

Noclegguru.pl funkcjonuje od połowy 2015 roku.

 

żródło informacji: Noclegguru.pl

źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Niezwykłe wczasy na Węgrzech
Polacy coraz częściej decydują się postawić na wczasy na Węgrzech. Ten jakże przyjaźnie nastawionych...