Pogoda na zimę 2014/2015

W tym roku znowu ucieszą się chociażby ci, którzy ogrzewają dom gazem. Zima nie będzie sroga, ale krótkotrwałe przymrozki też się pojawią.

Przewidywanie pogody na miesiąc, a nawet dwa naprzód to sprawa ciężka, dlatego opieramy się tylko i wyłącznie na doniesieniach meteorologów z Ameryki (Państwowa Agencja NOAA).

Według doniesień musimy spodziewać się szarych i dość mokrych dni, ale najgorsze w tym wszystkim będzie to, że dokuczliwe wiatry będą potęgować odczucie zimna. W grudniu temperatura nie powinna spadać drastycznie poniżej zera, a pierwsze dokuczliwe mrozy mają pojawić się dopiero pod koniec stycznia i to tylko na kilka dni. Luty będzie miesiącem stabilnym, z niewielkimi opadami śniegu i temperaturą powietrza w granicach od -5 do -12 stopni C. W marcu na dobre zapomnimy o kalendarzowej zimie, ale o opadach deszczu i porywistych wiatrach nie. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że tegoroczna zima będzie zbliżona do poprzedniej.

Taka pogoda z pewnością pozwoli zaoszczędzić przeciętnemu Kowalskiemu kilkaset złotych, jednak hotelarze szczególnie ci zlokalizowani w górach mogą odczuć skutki braku wystarczającej ilości śniegu i temperatury niezbędnej do utrzymania tego sztucznie nanoszonego. Turyści nastawieni na sporty typowo zimowe muszą wziąć pod uwagę również wyjazdy do innych państw, aby zakosztować sezonowych atrakcji. Cóż, kapryśna pogoda potrafi dać się we znaki nie tylko latem, ale też i zimą.    

Bieżąca pogoda dostępna pod tym linkiem.


Jaka pogoda będzie we wrześniu 2023 roku? Oto nasze prognozy!
Każdy z nas zastanawia się, jakie warunki atmosferyczne przyniesie nadchodzący miesiąc. “Jaka pogoda...
Jaka pogoda?
Zastanawiasz się jaka będzie pogoda w lipcu i sierpniu? Sprawdź koniecznie!