Podróżnicze przygody Neli

Mała Reporterka na 3 kontynentach

Nela zwiedza świat od piątego roku życia. Dziś jest najmłodszą reporterką świata, prowadzi autorski program w TVP  i właśnie wydała drugą książkę. „Nela na 3 kontynentach” to bogato ilustrowany zbiór przygód małej podróżniczki, który ukazał się 19 listopada nakładem Wydawnictwa Burda Książki.

Nela Mała Reporterka podróżuje po całym globie, nagrywa reportaże ze swoich wypraw, odkrywa egzotyczne kultury i zapierającą dech w piersiach przyrodę. Z czytelnikami i telewidzami dzieli się pięknymi zdjęciami i inspirującymi opowieściami. Udowadnia, że magii wcale nie trzeba szukać w bajkach – wystarczająco wiele kryje się jej w otaczającym nas cudownym świecie!

W swojej drugiej książce Nela zabiera najmłodszych w kolorową podróż przez trzy kontynenty: Ameryką Południową, Azję i Afrykę. Odwiedza wodospad na Nilu Błękitnym, Góry Siemen, Wyspę Gili i Tajlandię, chodzi do afrykańskiej szkoły, poznaje zwyczaje żółwi morskich, futrzastych szynszyli i różowych flamingów. Spędza dzień na Zanzibarze, bawi się z Masajami, spotyka smoka z Komodo i doradza, jak przygotować się do safari. Każda z dziesięciu prawdziwych historii okraszona jest kolorowymi fotografiami, zabawnymi rysunkami i  ciekawostkami. Opowieści Neli nie tylko poszerzają wiedzę czytelników, ale także uczą wrażliwości i tolerancji.

–  Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Świat jest cudowny i możesz oczami wyobraźni podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! – pisze Nela w swojej książce.

O autorce:

Nela Mała Reporterka  – podróżniczka, reporterka, a przede wszystkim dziecko ciekawe świata. W swoją pierwszą podróż z plecakiem wyruszyła, gdy  miała 5 lat. W ciągu 3 lat zwiedziła Boliwię, Chile, Peru, Tajlandię, Kambodżę, Filipiny, Malezję, Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. Pomysł nagrywania reportaży powstał w trakcie podróży, w ten sposób stała się najmłodszą reporterką na świecie. Zadebiutowała na antenie TVP 1 w 2014 roku serią reportaży dla dzieci pt. „Nela Mała

Reporterka”. Nela pragnie dzielić się z dziećmi swoimi przygodami, więc zawsze po powrocie z podróży opowiada o nich  w szkole i przedstawia prezentację, opisując dalekie zwyczaje, przyrodę i zwierzęta. Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazała się książka „10 niesamowitych przygód Neli”.

Dane wydawnicze:

Autor: Nela Mała Reporterka, tytuł: „Nela na 3 kontynentach, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7596-603-9, cena: 34,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: 160, oprawa twarda z pianką, data premiery: 19 listopada 2014 r.

O Wydawnictwie Burda Książki:

Wydawnictwo książkowe istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012. Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie. W styczniu 2014 Wydawnictwo Burda Książki otrzymało tytuł Wydawcy Roku 2013 w ramach corocznych nagród przyznawanych przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” – najstarsze i największe pismo dotyczące branży wydawniczej w Polsce.

 
PR

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...