Podróż z dzieckiem to wyzwanie

Podróż z dzieckiem, niezależnie od jego wieku to za każdym razem sprawdzian dla rodziców – na próbę wystawiana jest ich umiejętność organizacji, a przede wszystkim cierpliwość. Jednak przy odrobinie dobrych chęci, z wykorzystaniem praktycznych pomysłów, podróż zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica będzie czystą przyjemnością.

Wygoda dziecka

Przede wszystkim jeżdżąc z dzieckiem samochodem w dłuższe trasy należy zadbać o jego wygodę. Tu sprawdzi się odpowiednio dopasowany do wieku fotelik samochodowy. Pamiętać trzeba, że w przypadku najmniejszych dzieci musi do być fotelik mocowany tyłem w stosunku do kierunku jazdy. Fotelik dla starszego dziecka powinien mieć podpórkę pod ręce, niektóre modele są wyposażone również w wysuwane stoliki lub miejsce gdzie można postawić kubek z piciem.

Rozrywka na odpowiednim poziomie

Największym wrogiem w czasie podróży może okazać się nuda. Znudzone dziecko zaczyna marudzić i dokazywać w samochodzie, przez co również i rodzice zaczynają być zirytowani. Jednak wystarczy kilka prostych zabaw, by maluch miał zajęcie na kilka godzin jazdy. Jednym z najprostszych sposobów są gry słowne – najmniejszym dzieciom można opowiadać co widać za oknem, z tymi które zaczynają już mówić można bawić się w gry typu jaki dźwięk wydaje zwierzę, które właśnie widzieliśmy. Doskonałym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą ulubionych książeczek lub zabawek dziecka. Starsze pociechy z pewnością zainteresowane będą grami stworzonymi właśnie z myślą o podróżach samochodem – są to często mini wersje znanych i lubianych przez dzieci gier.

Posiłki w trakcje jazdy

Organizacja posiłków w czasie jazdy to także spore wyzwanie. W trakcje podróży przyda się wiele gadżetów znacznie ułatwiających karmienie małego i starszego dziecka. Jednym z nich będzie z pewnością odpowiedni śliniak. Najlepiej by był wykonany ze sztucznych materiałów, które są niezwykle łatwe do czyszczenia. Powinien też  posiadać kieszonkę na resztki jedzenia, tak jak podróżny śliniak B.Box ze sklepu www.babymama.pl.   Warto wybrać też taki model, który łatwo złożyć lub podpiąć do torby. Karmienie znacznie ułatwią też takie akcesoria jak kubki niekapki czy też specjalne talerzyki utrzymujące ciepło potrawy oraz termosy na butelki.

Śliniak podróżny b.box cena: 49 pln www.babymama.pl

 

PR

No posts found