Podróż poślubna? Przekonaj się, że wcale nie musi być droga!

Planując podróż poślubną, możesz skorzystać z bogatej oferty wycieczek last minute, dzięki czemu będzie ona znacznie tańsza, a wcale nie mniej atrakcyjna. Warto odwiedzić nieco rzadziej odwiedzane kraje, co pozwoli ograniczyć budżet wyjazdowy oraz wypocząć w bardziej sprzyjającej i kameralnej atmosferze.

Jak upolować last minute?

Biura podróży prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych ofert dla miłośników wypoczynku w różnej formie – warto sprawdzić np. propozycje last minute na stronie Rainbow – R.pl. Znajdziemy w nich wyjazdy dla rodzin, wczasy dla seniorów czy wakacje dla imprezowiczów. Nie brak również specjalnych ofert dla nowożeńców lub po prostu wycieczek w miejsca idealne na romantyczne wakacje tylko we dwoje. Mianem „last minute” określa się wycieczki oferowane przez biura podróży, zawierające zarówno przejazd, jak i noclegi oraz wyżywienie, dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach tuż przed terminem wyjazdu. Niekiedy w grę wchodzi konieczność spakowania się w ciągu jednego, dwóch lub trzech dni. Jeśli jednak nie zależy nam na konkretnym miejscu, jesteśmy elastyczni, umiemy szybko podejmować decyzje i równie szybko pakować walizki, ten sposób podróżowania będzie wyjątkowo atrakcyjny.


Dokąd warto pojechać?

W ofercie wycieczek last minute znaleźć można zarówno popularne kierunki, takie jak Grecja czy Chorwacja, jak i te mnie znane. Do bardzo interesujących, a znacznie mniej obleganych krajów należy między innymi Bułgaria. Popularny kierunek wycieczek w latach 70. i 80., obecnie jest zdecydowanie rzadziej wybierany przez Polaków. Tymczasem Bułgaria to nie tylko piękne plaże i ciepłe morze, ale także znacznie tańsze jedzenie oraz noclegi niż w przypadku Europy Zachodniej czy greckich wysp. Warto rozważyć także wyjazd do Portugalii, która przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów, nadal pozostając jednak w tyle za sąsiednią Hiszpanią. W ramach podróży poślubnej możemy udać się na zwiedzanie pięknych zabytkowych miast, takich jak Lizbona, Aveiro czy Porto. Szukając spokoju, warto wybrać się na wybrzeże i skorzystać z urokliwych plaż, podziwiać romantyczne widoki z urwistych klifów i ucztować wieczorami w nadmorskich tawernach. Ciekawą alternatywą jest także Chorwacja oferująca nie tylko piękne plaże, ale także malownicze parki narodowe oraz zabytkowe miasta i miasteczka.

Jak zaoszczędzić na miejscu?

Aby podróż poślubna nie przerosła naszych możliwości finansowych, warto nie tylko rozejrzeć się za ofertami typu last minute, ale także przemyśleć wydatki na miejscu. Zamiast kupować wyżywienie w hotelu, możemy udać się do lokalnych knajpek. W miejscach, w których jedzą okoliczni mieszkańcy, zjemy nie tylko taniej, ale także często bardzo smacznie. Możemy również na własną rękę zorganizować sobie zwiedzanie.

Podróż poślubna wbrew pozorom nie musi być droga. Aby zaoszczędzić, warto wybrać mniej popularne kierunki, a część atrakcji podczas wyjazdu organizować sobie na własną rękę.


TZ

No posts found