Podniebny duet, czyli rzecz o skokach w tandemie.

Dreszczyk adrenaliny, moc wrażeń i kilka minut spadania w dół w zawrotnym tempie – oto marzenia wielu osób zafascynowanych spadochroniarstwem. Niestety skoki ze spadochronem wymagają odpowiedniego przygotowania oraz podstawowej wiedzy teoretycznej na temat sprzętu oraz zasad bezpiecznego skakania. Kurs, egzamin, zakup sprzętu – nie każdego stać na takie przyjemności. Czy oznacza to kres marzeń o podniebnej przygodzie? Nie. Przecież nie trzeba być profesjonalnym skoczkiem aby spróbować swych sił w sporcie spadochroniarskim.

Alternatywa dla łowców przygód.


Skoki tandemowe są dobrym rozwiązaniem dla tych miłośników mocnych wrażeń, którzy chcą przeżyć jednorazową przygodę oraz dla tych, którzy dopiero zastanawiają się nad rozpoczęciem profesjonalnego szkolenia spadochroniarskiego. Nie muszą oni inwestować w sprzęt oraz kurs. Ich wyposażeniem oraz bezpieczeństwem w trakcie skoku zajmie się już odpowiednio przygotowany do takiego zadania instruktor. Większość skoczków uprawiających dziś ten sport zaczynało właśnie od skoków w tandemie, traktując je jako skoki zapoznawcze.

Na czym polegają skoki tandemowe?


Dawniej wykonywano je głównie w wojsku, dziś stały się popularnym sportem i świetną zabawą. Spadochronowy tandem to duet tworzony przez amatora i instruktora. Za pomocą specjalnej uprzęży początkujący skoczek jest dopinany do swego opiekuna, który towarzyszy mu w skoku i czuwa nad jego bezpieczeństwem. Amator może cieszyć się podziwianiem okolicy z lotu ptaka, zaś wszelkie czynności związane z otwieraniem czaszy spadochronu oraz lądowaniem spoczywają na instruktorze.
Są to bardzo bezpieczne skoki. Wszak nad początkującym skoczkiem czuwa cały czas instruktor. Bezpieczeństwo zapewnia również specjalny sprzęt. Spadochron do takich skoków posiada zapasową czaszę, zaś automatyczne systemy sprawiają, że na pewnej wysokości ta zapasowa czasza otwiera się sama.


Kto może skorzystać z takiej atrakcji?


W towarzystwie instruktora skakać może każdy. Nie są tu koniecznie ani badania lekarskie, ani odpowiednie przygotowanie teoretyczne. Wystarczy poświecić kilka minut przed skokiem na zapoznanie się z podstawowymi informacjami na jego temat. O tym, że skakać w tandemie może każdy przekonują co jakiś czas seniorzy. Dla nich taka przygoda jest ostatnio modnym sposobem na uczczenie 80-tych urodzin. Oni są najlepszym dowodem na to, że skok z wysokości 3000 – 4000 metrów może być źródłem przyjemności dla każdego miłośnika przygód, bez względu na wiek czy płeć.

Sale na wynajem
To zazwyczaj pomieszczenia w budynkach lub centrach konferencyjnych, które można wynająć na różne cele,...
Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wierzy w moc eventów firmowych?
Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
Piaskowe rzeźby staną na Łasztowni
Z 400 ton piasku, które właśnie przyjechały na Łasztownię, niebawem powstanie aż sześć imponujących rzeźb!...
Już w ten weekend rozpoczyna się II edycja Young Arts Festival
W dniach 1 - 9 lipca odbędzie się II edycja "Young Arts Festival" w Krośnie. Motywem przewodnim wydarzenia...
Największe widowisko plenerowe w Polsce
Już w ten weekend odbędzie się w Murowanej Goślinie (kilkanaście kilometrów na północ od Poznania) największe...