PIKNIK NAD ODRĄ i targi turystyczne na Wałach Chrobrego

Szczecin, 9-10.05.2015

Tradycyjnie w drugi weekend maja odbędą się w Szczecinie Targi Turystyczne MARKET TOUR, będące najważniejszym elementem dużej, plenerowej imprezy Piknik nad Odrą.  Wydarzenie od lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców Szczecina, jak i turystów z Polski i Niemiec – odwiedza ją średnio 50 000 osób.

W ramach tegorocznego Pikniku nad Odrą i Targów Turystycznych MARKET TOUR odbędą się takie wydarzenia jak Strefa Globtrotera, Kraina Relaksu Wellness & Spa, 11. Targi Żywności i Produktów Ekologicznych ORGANIC, prezentacje Listy Produktów Tradycyjnych, akcja Pokaż Szczecin swoim Gościom, Strefa Wędkarza, Wielkie Gotowanie (przygotowywanie potrawy dla 10 tys. osób) oraz po raz pierwszy – Wielkie Wędzenie.

Piknik nad Odrą ma charakter wiosennego rodzinnego festynu z wesołymi miasteczkami, jarmarkiem, występami artystycznymi na scenie, konkursami i pokazami dla odwiedzających. To wydarzenie co roku odwiedzane jest przez blisko 50 tys. osób.

Uczestnicy Pikniku nad Odrą mają możliwość sprawdzenia oferty turystycznej z regionu i całej Polski, poznania dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski oraz degustacji lokalnych specjałów. Na stoiskach wystawienniczych targów MARKET TOUR zaprezentują się regiony, gminy i miasta Polski, Węgier i Niemiec, biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, przewoźnicy przedstawiający swoją najnowszą ofertę turystyczną.

Celem Pikniku nad Odrą jest promowanie turystyki, rekreacji i sportu. W tym roku odbędzie się druga edycja Strefy Globtrotera – miejsca stworzonego z myślą o pasjonatach podróżowania, inspirującego do dalekich i bliskich wyjazdów, odwiedzania zarówno odległych zakątków naszego globu, jak i rodzimych skarbów przyrody, krajobrazu i kultury. Strefa to nie tylko stoiska wystawowe, ale również spotkania z ciekawymi podróżnikami, opowieści i prezentacje z podróży. Pierwszy raz powstanie Strefa Wędkarza, nad którą patronat objął Polski Związek Wędkarski. W tej części prezentowany będzie sprzęt i akcesoria wędkarskie, turystyka wędkarska oraz łowiska.

Podczas Pikniku nad Odrą zachęcamy także do odkrywania Szczecina. W tym roku po raz kolejny organizujemy akcję “Pokaż Szczecin Swoim Gościom”, dzięki której mieszkańcy mogą lepiej poznać Szczecin, jego popularne jak i mniej znane szlaki wycieczkowe.

 

Więcej informacji: www.mts.pl

 

„Piknik nad Odrą”

24. Targi Turystyczne MARKET TOUR

9-10.05.2015

Szczecin, Wały Chrobrego

www.mts.pl

www.pikniknadodra.pl

Organizatorzy:

Międzynarodowe Targi Szczecińskie

Zachodniopomorska Agencja Rozwoju Turystyki

PR

No posts found