PIERWSZY NA MAZOWSZU ZACHODNIM PORTAL TURYSTYCZNY

Pierwszy i jedyny na Mazowszu Zachodnim portal turystyczny został uruchomiony przez Lokalną Organizację Turystyczną Mazowsza Zachodniego na początku listopada 2011 r. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zabytki, imprezy kulturalne, szlaki turystyczne, inscenizacje historyczne, stadniny koni – to tylko część atrakcji promujących region.
Portal turystyczny to zintegrowany system informacji turystycznej 7 gmin: Miasta Żyrardów, Miasta i Gminy Mszczonów, Gminy Wiskitki, Gminy Puszcza Mariańska, Gminy Radziejowice, a także Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki oraz Gminy Żabia Wola.

Głównym zamierzeniem LOT MZ było stworzenie innowacyjnej i ciekawej strony internetowej, która dostarczałaby szeregu aktualnych i rzetelnych informacji o bazie turystycznej w regionie. 

Do tej pory Żyrardów, Mszczonów oraz okoliczne Gminy były jedynie przystankami na drodze pomiędzy Warszawą i Łodzią. Portal ma to zmienić, zainteresować, przyciągnąć…. – mówi Jacek Czubak Prezes LOT MZ.

Witryna internetowa jest kolorowa i dynamiczna, zawiera bazę 52 obiektów noclegowych, 111 obiektów gastronomicznych, a także informacje o innych podmiotach i instytucjach związanych stricte z branżą turystyczną, w tym m.in. o obiektach kulturalnych czy sportowych, które działają na terenie wymienionych jednostek samorządowych. Bogata galeria foto i video, szczegółowe mapy położenia, wyszukiwarka bazy noclegowej oraz kalendarz imprez to dodatkowe elementy wzbogacające portal. Zostało opracowanych również 1o pakietów turystycznych, m.in. „Szlaki turystyczne”, „Historia i zabytki”, „Extremalne atrakcje” czy „Agroturystyka”, które ułatwiają odszukiwanie konkretnych atrakcji, adresów i pomysłów na spędzenie czasu pomiędzy Łodzią a Warszawą.

Projekt „Internetowy Portal Turystyczny Mazowsza Zachodniego” jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych Województwa Mazowieckiego w 2011 r. w zakresie turystyki.

Portal dostępny jest pod dwoma adresami: www.turystycznemazowsze.pl oraz www.turystycznemazowszezachodnie.pl .


Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Egipt, kraina wiecznych tajemnic i niezwykłych przygód!
Egipt, ten starożytny kraj położony w sercu Bliskiego Wschodu, od zawsze fascynował i przyciągał podróżników...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...