Pierwsze 3 dni wędrówki z deską z nami

Jestem Aktywny, Podróżuję i Czytam to motto rozpoczętej w ubiegły weekend akcji OD DESKI DO DESKI prowadzonej przez społecznika, producenta i prezentera telewizyjnego w jednym – Michała T. Łukasiewicza. „Moim marzeniem jest, aby promować polskie czytelnictwo, turystykę oraz zdrowy tryb życia w dość alternatywny i nietypowy sposób.” Podróżnik założył, że trasę z Katowic do Warszawy przemierzy z deską do prasowania przy sobie – symbolem nawiązującym do najlepszej formy czytania książek – od deski do deski.

W sobotę 5 grudnia na Rynku w Katowicach Michał T. Łukasiewicz oficjalnie otworzył akcję OD DESKI DO DESKI, rozpoczynając swoją wyprawę przez Polskę z deską do prasowania „pod pachą”. Jeszcze tego samego dnia wędrując przez województwo śląskie odwiedził kilka charakterystycznych dla okolicy punktów –Spodek, Muzeum Śląskie i Zamek w Będzinie, zdobywając pierwsze pieczątki – odznaczenia na swojej desce. W niedzielę – jeszcze w Będzinie wcielił się w rolę pomocnika Mikołaja rozdając książki i przewodniki odwiedzającym tego dnia zamek i muzeum.

Dalej już samochodem z Deską w bagażniku podróżnik przemierzył wąwozy i kamieniołomy jury krakowsko-częstochowskiej promując po drodze ten styl turystki rodzinnej. Na Zamku w Ogrodzieńcu przywitała go liczna grupa reprezentantów miejscowego Gimnazjum, oczywiście zaopatrzona w deski i książki. Na spotkaniu w szkole Łukasiewicz zachęcał młodych słuchaczy do aktywnego poznawania świata tłumacząc, że książki i podróże kształcą. Nagrodził też trzech najaktywniejszych czytelników szkolnej biblioteki szczególnymi prezentami od gwiazd wspierających akcję: kalendarzami z autografem Katarzyny Krzywańskiej, Mistrzyni Świata w karate tradycyjnym oraz książkami Elżbiety Dzikowskiej podpisanymi przez autorkę.

Z Ogrodzieńca piesza trasa „OD DESKI DO DESKI” poprowadziła Łukasiewicza Szlakiem Orlich Gniazd  przez Ogrodzieniec – Podzamcze, Ryczów, Smoleń, aż do Żarnowca. Stąd we wtorek uda się on do województwa świętokrzyskiego. W środę 9 grudnia o 9.45 w Parku Miniatur Sabat Krajno odbędzie się niezwykłe, otwarte dla wszystkich spotkanie z bohaterem akcji. Następnie w wyjątkowej asyście traktorów podróżnik ruszy w dalszą drogę, której celem będzie szkoła w miejscowości Tumlin – Węgle.

W kolejnych dniach Łukasiewicza będzie można spotkać na trasie wiodącej przez Szydłowiec, Radom, Makowiec, Pionki, Puszczę Kozienicką i Warkę. Finał przygody i oficjalne zamknięcie akcji przewidywane jest na 20 grudnia w Warszawie.

Wyprawę Michała T. Łukasiewicza można śledzić na stronie internetowej www.oddeski-dodeski.pl oraz na jej profilu na facebooku OD DESKI DO DESKI. Akcję wspierają: krytyk filmowy – Tomasz Raczek, prezenter pogody – Tomasz Zubilewicz, mistrzyni świata w karate tradycyjnym – Katarzyna Krzywańska, pisarka – Elżbieta Dzikowska, mistrz kuchni – Bogdan Gałązka oraz Kabaret Paranienormalni.

Niezbędne wyposażenie kempingowe podczas podróży kamperem
Podróżowanie kamperem zyskuje na popularności, oferując swobodę i niezależność, które trudno osiągnąć...
Miejsca i hotele na wyjazdy integracyjne
Wybór odpowiedniego miejsca na wyjazd integracyjny jest kluczowym elementem, który może znacząco wpłynąć...
Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
5 Europejskich Destynacji na tani kilkudniowy wyjazd
Podróże po Europie nie muszą być drogie, nawet jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę bez długiego urlopu....
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...