Pielgrzymi odliczają dni do kanonizacji

Do 27 kwietnia zostały jeszcze trzy miesiące, jednak rzymskie hotele w tym terminie powoli zaczynają pękać w szwach. Kto do tej pory nie zaplanował podróży do Watykanu na uroczystość kanonizacji Jana Pawła II, ciągle ma szansę skorzystać z oferty polskich organizatorów. Itaka, Trade&Travel Company, Matimpex Travel, czy Fun Club zapewniają pielgrzymom nie tylko transport i nocleg, ale także inne atrakcje w Wiecznym Mieście. Tak, by przeżycia religijne połączyć z intensywnym zwiedzaniem stolicy Włoch i nie tylko.

Miejsca na wyjazdy z okazji kanonizacji Jana Pawła II sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Z pewnością dlatego wyjazdy na uroczystość organizują nie tylko biura wyspecjalizowane w organizacji pielgrzymek, ale także eksperci od wycieczek typowo wypoczynkowych. Stąd wybór ofert na kanonizację Papieża Polaka ciągle stosunkowo bogaty.

Do wyboru wycieczki krótsze 3 i 4-dniowe, których centralnym punktem programu jest uroczystość kanonizacji zaplanowana na 27 kwietnia. Fun Club proponuje pielgrzymom przejazd autokarem, krótką przerwę na posiłek i toaletę, a potem już o 2 nad ranem wyprawę na Plac św. Piotra i nocne czuwanie. Plac zostanie otwarty o godziny 5:00, jednak na uroczystości kanonizacji poczekać trzeba będzie do 9 rano. Krótko po zakończeniu uroczystości planowany jest powrót do kraju.

Taka wyprawa, ograniczona do udziału w tym wyjątkowym święcie i nastawiona przede wszystkim na przeżycia religijne to wydatek około 700 zł od osoby.

Itaka proponuje program 6-dniowy i wyjazd o nieco innym charakterze. Po drodze do Rzymu pielgrzymi mają okazję odwiedzić Loreto – jedno z najważniejszych na świecie sanktuariów maryjnych i miejsce, w którym według legendy przechowywany jest nazaretański dom Maryi. Kolejny dzień poświęcony jest na uroczystości związane z papieską kanonizacją. Itaka zaplanowała jednak także dodatkowy dzień na zwiedzanie Watykanu i historycznego centrum Wiecznego Miasta: Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu i dalej przez plac Wenecki, Piazza Navona, plac Hiszpański do Fontanny di Trevi, wejście do Panteonu.

Ostatnią atrakcją, już w drodze powrotnej do Polski jest wizyta w Padwie – słynnym mieście uniwersyteckim, gdzie tworzył Dante Alighieri, nauczał Galileusz, studiowali Kopernik i Kochanowski. Cena wycieczki z przejazdem autokarem, 2 śniadaniami, 2 kolacjami i suchym prowiantem to 1499 zł/os.

Podobnie urozmaicony jest 6-dniowy program przygotowany przez Quality Travel. Pielgrzymi w drodze do Rzymu zwiedzają Asyż, a w Wiecznym Mieście poza uczestnictwem w uroczystościach kanonizacyjnych zaplanowany jest intensywny program zwiedzania. Cena ze śniadaniami i obiadokolacjami to 1450 zł/os.

Nieco drożej zapłacić trzeba za 6-dniową wycieczkę autokarową ze śniadaniami i obiadokolacjami organizowaną przez Matimpex Travel (1699 zł/os). W programie jest jednak więcej zwiedzania. Pielgrzymi odwiedzają bowiem Loretto, Padwę i Anconę.

Ofertę o charakterze typowo pielgrzymkowym przygotowało Trade&Travel Company. Tutaj codziennym punktem programu jest Msza Święta i w ciągu 8 dni pielgrzymki zaplanowano nie tylko zwiedzanie Rzymu, ale także Wenecji, Asyżu, Neapolu i San Giovanii Rotondo – miejsca, w którym przebywał św. Ojciec Pio. Oczywiście cały dzień 27 kwietnia przeznaczony jest na udział w uroczystościach kanonizacyjnych.

Pielgrzymi pragnący uniknąć męczącej podróży autokarem, mogą skorzystać z oferty samolotowej Itaki. Oszczędzając 2 dni na przejazd, podróżnicy zyskują sporo czasu na zwiedzanie Rzymu – pełne 4 dni spacerów pozwalają naprawdę poznać miasto. Cena takiej wyprawy jest jednak dużo wyższa i wynosi 2849 zł/os.

Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego – poprzez wpisanie fraz – serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

 

Grafika: Portret autorstwa Zbigniewa Kotyłły( Kosciół Seminarium Lublin) – Wikipedia

No posts found