Pięciolecie istnienia hotelu andel`s w Łodzi – historia sukcesu wyjątkowej inwestycji

Wiedeń / Łódź, 9 września 2014 r. – W pierwszych dniach września czterogwiazdkowy hotel andel’s Łódź obchodzi pięciolecie swoich sukcesów. Ponad 350 000 dób hotelowych, 4 125 konferencji i imprez oraz ponad 30 nagród – to tylko niektóre z sukcesów od chwili otwarcia hotelu w 2009 roku. Czterogwiazdkowy andel’s wysoko pozycjonuje się na polskim rynku i oczekuje dalszych sukcesów w przyszłości.

We wrześniu tego roku hotel andel’s Łódź obchodzi swoje pięciolecie z 600 przyjaciółmi hotelu, partnerami  i mediami. W 2009 roku Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG i Vienna International Hotelmanagement AG (VI) wspólnie otworzyły pierwszy czterogwiazdkowy hotel w Łodzi, który swoim wyrazistym designem nadał miastu nowego wyrazu. Z dawnej fabryki z roku 1878, opustoszałej przez wiele lat przędzalni ówczesnego przemysłowca Izraela Poznańskiego, powstał niepowtarzalny obiekt, będący udanym połączeniem historycznej architektury przemysłowej i współczesnego designu.

„Nie ma wątpliwości, że hotel andel’s Łódź to jeden z lepszych projektów hotelowych w historii spółki Warimpex. Po tak wielu staraniach, aby tchnąć w budynek nowego ducha a przy tym zachować jego oryginalny charakter, jestem dumny widząc jak ten wielokrotnie nagradzany obiekt cieszy się dobrym przyjęciem wśród gości i mieszkańców Łodzi”, powiedział Franz Jurkowitsch, CEO Warimpexu, który jest właścicielem i deweloperem hotelu. W ciągu dwóch i pół roku Warimpex dokonał renowacji budynku z czerwonej cegły. Było to jedyne w swoim rodzaju wyzwanie zarówno techniczne jak i twórcze dla pracowników firmy, architektów i wykonawców.

Sukces architektury przemysłowej i współczesnego designu
„Od chwili otwarcia, gośćmi tego designerskiego hotelu było już ok. 200 000 osób z całego świata, w tym międzynarodowe gwiazdy i celebryci m.in. zespół Depeche Mode, Sting, Shakira, Rhianna, Justin Bieber czy Plácido Domingo. Hotel przyciąga różnorodną oprawą imprez i scenografią, w związku z czym, odbyło się w nim ponad 4 125 imprez i konferencji – na przykład Poland Fashion Week. Wnętrza andel’s mogą przyjmować najróżniejsze formy, od klasycznej oprawy dla spotkań, do tak wyjątkowej scenografii, jak klatka lodowa, brazylijski klub samby, wybieg na pokazie mody czy sala koncertowa – nawet na 1000 osób.” – mówi Anna Olszyńska, General Manager hotelu andel’s Łódź.

W ciągu ostatnich pięciu lat obiekt zdobył ponad 30 nagród międzynarodowych i krajowych za niepowtarzalną architekturę i design oraz znakomitą obsługę. Wśród nich jest np. nagroda „Traveller’s Choice Award” przyznawana przez TripAdvisor przez ostatnie trzy lata z rzędu. Hotel andel’s Łódź uzyskał też miano „Poland’s Best Hotel”, a hotelowa restauracja, oprócz wielu wyróżnień, otrzymała prestiżową statuetkę Hermesa. Rupert Simoner, nowy CEO Vienna International, grupy hotelowej która zarządza czterema hotelami marki andel’s dodaje: “Naszym celem jest wzmocnienie marki andel’s w celu przyciągnięcia większej liczby gości z całego świata i przekonanie ich o wyjątkowości naszych hoteli.”

Przyszłość hotelu andel’s Łódź

Dużym atutem hotelu jest jego idealna lokalizacja: w centralnej części Polski i w sercu Europy, w aglomeracji łódzkiej, gdzie mieszka ponad milion ludzi. Jest jednym z najważniejszych hoteli w branży MICE, jak również obiektem ciągle umacniającym swoją pozycję w turystyce rekreacyjnej w Polsce. Hotel andel’s ma dobre perspektywy na przyszłość, jak również ściśle współpracuje z miastem Łódź i sam stał się jedną z atrakcji miasta. Jest także miejscem wielu wystaw sztuki nowoczesnej np. z cyklu ANDEL’S QUARTER czy ANDEL’S PHOTO, które prezentują prace młodych artystów. Ponadto hotel andel’s Łódź to coś więcej niż miejsce na nocleg, to hotel z duszą i wyjątkową atmosferą.

Czterogwiazdkowy hotel

Hotel andel’s Łódź należy do najnowocześniejszych hoteli miejskich i biznesowych w Polsce. Usytuowany w dawnej przędzalni posiada 278 pokoi i suit oraz siedem elastycznie kształtowanych sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 3 100 m². Znajduje się tu również największa sala balowa w Łodzi o powierzchni 1 300 m2, usytuowana na dachu hotelu. Dzięki windzie towarowej można transportować do niej przedmioty wielkogabarytowe, od fortepianu aż po samochód. Widok na panoramę miasta zapewniony jest z basenu na ostatnim piętrze oraz z pomieszczeń Fitness- i Health-Club o powierzchni 1 000 m2. Basen, sam w sobie będący reliktem z przeszłości, powstał z XIX-wiecznego zbiornika przeciwpożarowego. 

W hotelowej restauracji Delight, goście mogą rozkoszować się najnowszymi kreacjami kulinarnymi autorstwa szefa kuchni Mirosława Jabłońskiego.  Z kolei Oscar’s Bar serwuje drobne przekąski, wyśmienite napoje, a także aromatyczną kawę.
Wystrojem wnętrz hotelu zajęli się londyńscy star-designerzy Jestico + Whiles, którym udało stworzyć niepowtarzalny klimat, przy zachowaniu oryginalnego pofabrycznego charakteru starych murów. Pozostawiono stuletnie słupy i belki, natomiast zabytkowe schody oraz żeliwną bramę poddano renowacji, dzięki czemu odzyskały one swój dawny blask. Połączenie przeszłości i teraźniejszości stworzyło harmonijny dialog, między historycznym czarem zabytku kultury przemysłowej a współczesną architekturą.

 

PR

No posts found