Parking na lotnisku w Okęciu

Podróżując samolotem, zazwyczaj naszą podróż rozpoczynamy od tego, że dotrzeć musimy na lotnisko. Większość z nas decyduje się na dojechanie tam własnym samochodem – zapewnia to największy poziom swobody działania, a przy tym pozwala na odjazd z lotniska tuż po wylądowaniu, bez konieczności czekania na inną formę transportu. Trzeba jednak, decydując się na takie rozwiązanie, sprawdzić, jak wyglądają sprawy, jeśli chodzi o możliwość zaparkowania na lotnisku oraz koszta związane z tym właśnie.

Przykładowo, przy największym warszawskim lotnisku znajduje się duży parking Okęcie reprezentujący. Jest on podzielony na kilka stref i daje szansę na zaparkowanie zarówno tuż przy terminalu, jak i w nieco większej odległości. Pamiętać trzeba, że w przypadku parkowania w strefie tuż przy terminalu, koszty, jakie pobierze sobie właściciel obiektu będą znacznie większe niż w przypadku, gdy zdecydujemy się na strefę nieco dalszej, do której jednak będziemy musieli dotrzeć. Z drugiej strony, jeśli korzystamy z lotów rejsowych z Okęcia, to zazwyczaj, jako turyści, liczyć możemy na dość spore zniżki na parking, co także jest nie bez znaczenia.

Oczywiście możemy także na lotnisko na Okęciu i inne dotrzeć taksówką, czy też poprosić o podwiezienie kogoś znajomego. Musimy się jednak liczyć z tym, że będzie się to także najczęściej wiązało z faktem, iż wjazd na parking Okęcie reprezentujący będzie płatny. Zazwyczaj, co oczywiste, wjazd na kilka minut jest bez opłat, jeśli jednak będziemy chcieli się na przykład pożegnać nieco dłużej z bliskimi, czy też wybrać z nimi na spacer po lotnisku, to zapłacą oni za pobyt samochodu na parkingu. Opłata ta jednak nie będzie zbyt wysoka i czasem z całą pewnością warto ją ponieść po to, by zapewnić sobie odpowiedni poziom komfortu pod każdym względem. W podróżowaniu bowiem komfort ma bardzo duże znaczenie dla naszego zadowolenia z realizacji wszelkich celów turystycznych. Warto więc zaplanować w budżecie i opłaty za parking pod lotniskiem.

 

A

Przygotowanie do podróży samolotem
Przygotowanie do podróży samolotem ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia sobie komfortu i bezpieczeństwa...
Parkingi przy lotnisku Pyrzowice, czyli wygodne rozwiązanie dla podróżujących. Ranking
Planujesz podróż samolotem z lotniska w Katowicach (Pyrzowice)? Jeśli tak jest, a Ty zamierzasz przyjechać...