Paleta barw na wakacje 2015 – przegląd najciekawszych letnich obozów i kolonii

Wakacyjne wyjazdy cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży czekających na letni wypoczynek, podróże i przygody. Kolonie i obozy organizowane są w coraz ciekawszej formie, tak by zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających uczestników. Oferta na lato 2015 bogata jest w popularne od lat obozy językowe i sportowe, ale pojawiło się też wiele nowych propozycji dla miłośników dość nietypowych zainteresowań. Sprawdźmy co czeka dzieci i młodzież podczas letnich wakacji.


Sportowe emocje, rywalizacja, aktywność i zabawa

Obozy sportowe] niezmiennie wiodą prym wśród ofert letnich wyjazdów. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu, zwłaszcza w pięknych okolicznościach przyrody to sama przyjemność. Dzieci i młodzież od lat jeżdżą na obozy tenisowe, windsurfingowe, żeglarskie i pływackie. Rośnie popularność obozów wspinaczkowych, rowerowych, konnych, a nawet obozów z nauką nurkowania.

Nowością jaka powiła się na rynku są obozy fitness  – dla dziewczyn i chłopaków dbających o sylwetkę i kondycję. W ich programach znajdziemy nie tylko intensywne treningi z profesjonalnymi instruktorami, ale także warsztaty z dietetykami. Sporty ekstremalne to propozycja dla szukających prawdziwej przygody – nie brakuje jej na obozach survivalowych, paintballowych, militarnych lub łączonych np. gokartowo – quadowo – paintballowych. Dla mniej aktywnych idealnym pomysłem na wakacyjny wyjazd są obozy rekreacyjne, łączące różnego rodzaju aktywności – nad morzem będzie to pływanie, surfing, siatkówka plażowa, dobra zabawa w gronie rówieśników i wypoczynek na łonie natury.

Na wakacjach mówimy wieloma językami

Wyjazd wakacyjny, zwłaszcza za granicę, wymaga od nas znajomości języków obcych. Letni wypoczynek można więc połączyć z nauką języka biorąc udział w obozie językowym. Wiodącym organizatorem kolonii i obozów językowych w Polsce oraz kursów zagranicznych jest LEKTOR Travel. Bogata oferta obejmuje obozy z nauką języka angielskiego, niemieckiego, ale także coraz bardziej popularne obozy z nauką polskiego dla obcokrajowców. Wśród zagranicznych obozów językowych najpopularniejsze są obozy w Anglii, Francji, w Niemczech, w Hiszpanii, we Włoszech, a także zwłaszcza podczas wakacji, na Malcie, czy w USA. Coraz częściej uczymy się już nie tylko angielskiego, ale także innych europejskich języków – hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego. Wyjazd za granicę to najlepszy sposób na intensywną naukę języka, połączoną z poznawaniem obcych kultur, odkrywaniem pięknych miejsc i urozmaiconym wypoczynkiem.

Kolonie i obozy z tematem przewodnim – dla kogo?

Sport i nauka języków to nie wszystko. Jest całe mnóstwo różnych zainteresowań, które mogą być rozwijane na wakacyjnych koloniach i obozach. Młodzi artyści podczas wakacji chętnie jeżdżą na dedykowane im obozy artystyczne – plastyczne, fotograficzne, muzyczne i taneczne. Tego typu obozy pozwalają uczestnikom nie tylko zgłębić wiedzę, zdobyć praktyczne umiejętności, ale także tworzyć pod okiem profesjonalistów. Okazuje się więc, że udział w obozie tematycznym to nie tylko odpoczynek i dobra zabawa, ale także inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy. W wersji dla dzieci obozy tematyczne mogą przybierać formę kolonii podróżniczych – z wirtualną podróżą po świecie i kolonii detektywistycznych pozwalających wcielić się w rolę Sherlocka Holmesa. Mali naukowcy chętnie jeżdżą na pełne odkryć kolonie edukacyjne np. medyczne czy archeologiczne, ale także kolonie piratów i rycerzy. To z pewnością trafne propozycje dla dzieci z dużą wyobraźnią i niezaspokojoną ciekawością świata.

Czas na podjęcie decyzji o wyjeździe – nie warto zwlekać!

Miejsca na koloniach i obozach rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nie warto czekać do lata z decyzją o wyjeździe. Jeśli nie wiemy jak i gdzie szukać najciekawszych propozycji, wystarczy skorzystać z wygodnego narzędzia jakie podsuwają nad portale turystyczne, takie jak mirasol.pl. Znajdziemy tam profesjonalną wyszukiwarkę kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży, która umożliwia szybką selekcję ofert uwzględniając najważniejsze kryteria wyboru – rodzaj obozu, kraj, miejsce, cenę, wiek, termin itp. Portal zawiera tysiące ofert najlepszych organizatorów kolonii i obozów krajowych i zagranicznych, a oprócz wyszukania interesujących nas ofert na portalu możemy także dokonać rezerwacji, pobrać wszystkie potrzebne dokumenty, jednym słowem załatwić wszelkie formalności związane z wyjazdem. Korzystając z portali turystycznych oszczędzamy czas, a wybór wakacyjnej kolonii czy obozu zawsze jest trafiony.

Gdzie znajdziemy kompleksowe informacje o wakacyjnych wyjazdach ? Warto zajrzeć tu:

mirasol.pl  – kolonie i obozy tematyczne: sportowe, rekreacyjne, artystyczne, przygodowe, tenisowe, przetrwania, fotograficzne, rowerowe i wiele innych.

językowe.eu – obozy językowe, sportowe, tematyczne w Polsce

obozy-jezykowe.pl – obozy językowe za granicą

Gdzie warto wybrać się na obóz młodzieżowy?
Młodzi ludzie czekają na wakacje przez cały rok, warto więc zaplanować je w sposób, który zapewni im...
Organizacja pierwszego wyjazdu na kolonie. Porady dla rodziców.
To normalne, że rodzice nierzadko bardziej przeżywają pierwszy wyjazd na kolonię swojego dziecka, niż...
Koloniane kieszonkowe nastolatka
Kolonie to czas, kiedy rodzice zrzekają się opieki nad potomkiem na rzecz biur turystycznych czy organizacji...