Oszczędzanie wody w hotelu – to jest możliwe

Fot. Oras

Baterie Oras eleganckie rozwiązania oszczędzające wodę

Zmorą hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych a także campingów są wczasowicze, którzy poza domem zapominają o konieczności oszczędzania wody. Rozwiązaniem są inteligentne baterie Oras, które dzięki rewolucyjnym rozwiązaniom pomagają oszczędzać wodę, bez konieczności myślenia o tym. Jest to odpowiedź na problemy właścicieli miejsc noclegowych ze zbyt dużymi rachunkami za wodę. Jednocześnie rozwiązanie to nie wpływa w żaden sposób na komfort codziennej higieny gości hotelowych.  

Oszczędzanie wody to nie tylko wymysł ekologów. To obecnie konieczność dyktowana wciąż malejącymi zasobami wody na  świecie. Ekologiczne użytkowanie wody to także bardzo duża oszczędność na comiesięcznych opłatach za wodę i ścieki, które w Polsce stale rosną. To także mniejsze rachunki za energię, którą musielibyśmy zużyć do ogrzania wody. W dużych nieruchomościach komercyjnych standardem stał się już montaż inteligentnej armatury. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się montaż baterii bezdotykowych. Potwierdzają to twarde dane. W 2011 roku sprzedaż baterii elektronicznych w Polsce wzrosła o 11 % w stosunku do roku poprzedniego.

Krany uruchamiane za pomocą fotokomórki to również doskonałe rozwiązanie dla obiektów hotelarskich oraz innych kwater oferujących noclegi turystom. Baterie bezdotykowe  są  przyszłością na światowym rynku armatury, z kilku powodów: oszczędzają, są bezpieczne dla dzieci i osób starszych, są odporne na zniszczenia oraz intensywne użytkowanie. Armatura elektroniczna to najbardziej ekologiczne baterie na świecie. Dlaczego? Ponieważ działają one tylko wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu.

Fotokomórka uruchamia wodę tylko wtedy, gdy jest nam potrzebna. Nie trzeba już pamiętać o zakręcaniu dopływu w czasie mycia zębów, golenia lub podczas prac w kuchni. Inteligentna armatura oszczędza za wczasowiczów, bez ich wiedzy i zaangażowania. Poziom zużycia wody wynosi w nich jedynie 5-6 litrów na minutę, a nie jak w bateriach jednouchwytowych 12 l/min. Najnowsza bateria w rodzinie armatury bezdotykowej firmy Oras – Vienda, to najbardziej ekologiczna bateria na świecie. Wykonany z nowoczesnego materiału kompozytowego, stosowanego m.in. przez NASA oraz w Formule 1, kran charakteryzuje się przepływem wody na poziomie 5 l/min.

„Nie ma w tej chwili lepszego, bardziej wydajnego i sprawdzonego sposobu oszczędzania wody niż montaż inteligentnej armatury. Nowoczesne baterie sprawdzają się doskonale w hotelach, pensjonatach a także na campingach. Potwierdzają to nasi klienci, oferujący miejsca noclegowe dla turystów. Zauważają oni znaczną oszczędność w zużyciu wody, a co za tym idzie niższe rachunki za wodę i energię, niezbędną do jej ogrzania. Podkreślają także, że wczasowicze nie tracą nic z komfortu codziennej higieny. A przecież o to chodzi – żeby oszczędzać, bez konieczności pamiętania o tym” – powiedział Marek Biały, dyrektor handlowy firmy Oras w Polsce.

Oras posiada również nowoczesne baterie natryskowe, które nie tylko zmniejszają zużycie wody, ale także poprawiają komfort codziennych kąpieli. Doskonałym rozwiązaniem dla hoteli i kwater noclegowych są baterie termostatyczne. Dzięki temu, że temperatura wypływającej wody ustawiona jest na stałym poziomie, nie ma konieczności jej długotrwałego lania podczas regulowania temperatury.  Dodatkowo możliwość dostosowania strumienia wypływającej wody w znaczny sposób ogranicza jej zużycie. Baterie termostatyczne są również bezpieczniejsze od tradycyjnych – nie ma możliwości poparzenia się zbyt gorącą wodą. Jest to szczególnie ważne dla osób, które podróżują z dziećmi. Firma Oras wprowadziła dodatkowo technologicznie zaawansowaną linię Eterna, która dba o mniejsze zużycie wody podczas kąpieli za pomocą przycisku EcoLed. Mechanizm EcoLed, zielonym światłem pokazuje, że prysznic jest eko, czerwona lampka to sygnał, że czas kończyć kąpiel, bo zużyto za dużo wody. Taki ciekawy gadżet w hotelowej łazience z pewnością zachęci gości do oszczędzani i będzie dodatkową atrakcją dla dzieci.

Doskonałym rozwiązaniem są także bezdotykowe baterie natryskowe z serii Oras Electra.  Projektanci firmy stworzyli specjalne panele prysznicowe wykonane z aluminium i tworzywa. Zapewnia im to doskonałą jakość i odporność na zniszczenia. Woda zaczyna wypływać z natrysku, gdy obiekt pojawi się w polu widzenia sensora w odległości 5 cm. Obieg wody zamyka się natomiast, gdy osoba wyjdzie spod prysznica i znajdzie się w odległości od sensora większej niż 50 cm. Za pomocą Data Terminal można zmienić te ustawienia – zwiększyć lub zmniejszyć pole widzenia sensora w przedziale od 30 do 70 cm, ustawić czas opóźnienia zamknięcia czy też maksymalny czas wypływu.

Inteligentne baterie Oras zamontowane są już m.in. w: Hotelu Wrocław, Hotelu Krasicki w Lidzbarku Warmińskim, Hotelu Szyszko w Suwałkach, Pensjonacie Poniatowski w Suchowoli.


O firmie Oras:

Firma Oras powstała w Finlandii w 1945 roku. Od lat jest liderem w projektowaniu i produkcji armatury łączącej ekologiczne rozwiązania i nowoczesny design. Działa w 18 krajach Europy. W Polsce obecna jest od 1998 roku. Posiada 2 fabryki: w Finlandii i Polsce. Jednym z kluczowych założeń, którymi kieruje się firma jest dbałość o środowisko. Producent posiada w ofercie baterie jednouchwytowe, termostatyczne i bezdotykowe, pozwalające w łatwy i przyjazny sposób oszczędzać wodę i energię. Firma współpracuje ze znanymi projektantami m.in. włoskim domem projektowym Alessi. Jakość produktów Oras potwierdzają liczne międzynarodowe nagrody.

Fot. Oras

Bateria Oras, sygnalizuje światłem czy jesteśmy ekologiczni

 

Źródło: PR

No posts found