Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turysyki

W związku z pojawiającymi się od wczoraj w mediach niepokojącymi informacjami na temat naruszenia struktury Kasprowego Wierchu w celach większej komercjalizacji stoków narciarskich przestawiamy stanowisko Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Kasprowy Wierch jest zimą praktycznie niewykorzystany, zarówno od strony sportowej, jak i rekreacyjnej. Wszystkim zainteresowanym rozwojem sportu w Polsce zależy, aby narciarstwo uprawiane na Kasprowym Wierchu wzmocnić w stosunku do tego z czym mamy do czynienia obecnie. W tym celu niezbędnym wydaje się modernizacja istniejącej już infrastruktury.

Od dawna istnieje koncepcja, by bardziej otworzyć Kasprowy Wierch dla narciarzy. Jednym z rozwiązań wartym uwagi jest dośnieżanie stoków,  z użyciem naturalnej i bezpiecznej dla środowiska wody.

Proces realizacji takiego przedsięwzięcia jest skomplikowany i może być zrealizowany tylko we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, operatorem wyciągów i wszystkimi zainteresowanymi podmiotami.

Każda inwestycja na terenie parku narodowego musi spełniać określone wymogi prawne, dlatego też każda ze stron powinna dołożyć wszelkich starań, aby znaleźć zadowalające rozwiązania.

 

Źródło: msport.gov.pl

No posts found