OscypekFest – Żywiec 2010

W dniach 24 i 25 lipca zapraszamy do Browaru w Żywcu na V edycję  imprezy „OscypekFest”.  W sobotę odbędzie się Festiwal Muzyki Folkowej „FolkerFest”, a w niedzielę „Święto Oscypka”, gdzie głównym wydarzeniem będzie bicie rekordu na  „Największy Ser Góralski na Świecie”.

W ubiegłym roku podczas tej imprezy Mega Ser o kształcie podwójnego stożka, osiągnął wagę 16,4 kg!!! Do jego produkcji zużyto ponad 100 litrów mleka owczego oraz 70 litrów mleka krowiego. Podczas ostatniego finału WOŚP Jurka Owsiaka, ten Mega Ser  został zlicytowany za rekordowa kwotę 6100 zł zasilając konto Fundacji. Podczas tegorocznej edycji imprezy ma powstać ponad półmetrowy ser o wadze powyżej 17  kg.

Do jego wytworzenia zostanie wyrzeźbiona specjalna forma oraz wybudowany tradycyjny szałas góralski. W pobliżu szałasu, umieszczona zostanie zagroda ze stadem owiec, gdzie będzie można zobaczyć ich strzyżenie. Celem imprezy „OscypekFest” jest promocja serów góralskich oraz „małych ojczyzn”, gdzie od lat kultywuje się dawne tradycje i zwyczaje.
W programie rozrywkowym zaprezentują się zespoły regionalne oraz gospodarz imprezy Kapela PIECZARKI.
Sponsorem głównym imprezy jest Grupa Żywiec S.A

Źródło: PR
 

 
No posts found